Brama przesuwna do garaży zbiorczych firmy Hörmann

01.07.2010

Brama przesuwna ST 500 otwiera się na bok. Dzięki temu może być montowana nawet w otworach pozbawionych nadproża.

To już druga brama do garaży zbiorczych zaprojektowana przez firmę Hörmann. Obie bramy wyglądają tak samo. Brama przesuwna ST 500 jedynie sposobem otwierania różni się od uchylnej bramy ET 500.  ST 500 odsuwa się na bok i jest prowadzona w szynie montowanej na ścianie. Porusza się cicho i precyzyjnie w rolkach bieżnych zaprojektowanych przez producenta. To rozwiązanie ogranicza emisję hałasu.

Dzięki swojej konstrukcji brama przesuwna nie wymaga zrównoważenia ciężaru, co    minimalizuje konieczność napraw spowodowanych pęknięciem sprężyn naciągowych. Zapewnia też łatwy dostęp do wszelkich części wymagających konserwacji.
Brama przesuwna ST 500 jest też dobrym rozwiązaniem w wielu trudnych sytuacjach montażowych. Idealnie na przykład sprawdza się przy bardzo niskich wjazdach do garażu.  Wymagana wysokość nadproża wynosi tu bowiem tylko 110 mm, a dzięki wstępnie zmontowanej ramie ościeżnicy, bramę można zainstalować nawet bezpośrednio w otworze, w którym nie ma nadproża.

Szeroka gama wzorów bramy ST 500 umożliwia harmonijne dopasowanie bramy do elewacji budynku.

Do cichej pracy bramy ST 500 istotnie przyczyniają się też napędy. W zależności od przewidywanej liczby cykli eksploatacyjnych zastosowanie znajduje napęd SupraMatic H lub przemysłowy napęd ITO 400 FU firmy Hörmann na dużą liczbę cykli otwierania. Jako opcjonalne wyposażenie zabezpieczające można zastosować dodatkowe fotokomórki.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.