Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Poselski projekt ustawy

09.11.2007

Klub Prawa i Sprawiedliwości zamierza złożyć w Sejmie projekt ustawy dotyczącej usprawnienia procesu inwestycyjnego w budownictwie mieszkaniowym.

Z powodu wątpliwości legislacyjnych i braku konsultacji z samorządowcami, poprzedni Sejm nie zdążył go bowiem uchwalić. Zniknięcie pozwoleń na budowę i decyzji o warunkach zabudowy w odniesieniu do niewielkich budynków mieszkalnych – to zmiany jakie zakłada nowelizacja. Projekt przewiduje również odrolnienie gruntów na zasadzie zgłoszenia, bez konieczności wydawania decyzji administracyjnych. Ponadto ustępujący minister budownictwa Mirosław Barszcz zapowiada obniżenie oprocentowania preferencyjnych kredytów dla gmin z 3,5 do 1 proc. rocznie, aby było więcej uzbrojonych terenów pod zabudowę mieszkaniową.

Źródło: Rzeczpospolita

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube