Biurowiec P180 w Warszawie

31.07.2020

Przy stacji metra Wilanowska w Warszawie Skanska zrealizuje biurowiec P180. Budynek będzie ubiegał się o zielone certyfikaty LEED oraz WELL.

 

Biurowiec P180 powstaje w miejscu znanym wszystkim mieszkańcom Warszawy i dobrze skomunikowanym – u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, bezpośrednio przy stacji Metro Wilanowska. W pobliżu są przystanki tramwajowe i autobusowe oraz parking P+R Wilanowska z 280 zadaszonymi miejscami postojowymi, które są darmowe dla posiadaczy warszawskiej karty miejskiej. Budynek będzie miał wyjątkową ekspozycję, która zapewni rozpoznawalność jego najemcom. Piętra P180 będzie można swobodnie aranżować – to rozwiązanie bardzo cenione aktualnie przez najemców. W biurowcu zostanie zainstalowany autorski system Connected by Skanska, ułatwiający najemcom codzienne funkcjonowanie w budynku.


 

Autorzy projektu P180 położyli duży nacisk na udogodnienia dla rowerzystów. Obok wejścia głównego do budynku powstanie rowerownia, a także szatnia z prysznicami. Zaprojektowano też miejsca postojowe dla skuterów i hulajnóg.

Biurowiec P180. Zielony beton i certyfikat WELL

Zgodnie z filozofią Skanska, w obrębie inwestycji wykorzystany zostanie zielony beton. Jest to innowacyjny materiał, który neutralizuje szkodliwe związki azotu pochodzące ze spalin samochodowych. Redukuje w ten sposób miejski smog. P 180 będzie realizowany zgodnie z wytycznymi certyfikatu WELL. To system certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku, biorąc pod uwagę jego wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi. Biurowiec będzie ubiegał się także o certyfikaty LEED oraz Obiekt bez Barier.
 

Zobacz:

Biurowiec P180. Liczby i podstawowe dane

  • całkowita powierzchnia najmu: ok. 32000 m2,
  • powierzchnia typowego piętra biurowego: ok. 2100 m2,
  • 15 kondygnacji,
  • 190 miejsc parkingowych podziemnych,
  • certyfikacja: WELL, LEED, Obiekt bez Barier,
  • generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.,
  • autor projektu architektonicznego: PRC Architekci.

Planowe oddanie obiektu do użytku to trzeci kwartał 2022 roku.

Skanska

Polecamy: 5 najciekawszych biurowców w Polsce

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.