A2 East Warsaw Park – nowe centrum dystrybucyjne pod Warszawą

09.04.2020

A2 East Warsaw Park to nowy projekt Panattoni, który będzie miał łącznie 80 000 m² powierzchni.

 

 

A2 East Warsaw Park będzie zlokalizowany w podwarszawskim Duchnowie, oddalonym o ok. 24 km od centrum Warszawy. Centrum dystrybucyjne usytuowane będzie także bardzo blisko nowo budowanego węzła Stary Konik na przecięciu autostrady A2 z drogą krajową DK2. Takie położenie obiektu bardzo ułatwi obsługę zwłaszcza prawobrzeżnej Warszawy oraz podwarszawskich gmin na wschód od niej.

W ramach centrum dystrybucyjnego Panattoni A2 East Warsaw Park powstaną trzy hale o łącznej powierzchni 80 000 m². Będą to obiekty klasy A, w których możliwe będzie elastyczne kształtowanie powierzchni produkcyjno-magazynowych, dzięki czemu będą one dostosowane do potrzeb klientów z różnych branż. Centrum dystrybucyjne w Duchnowie będzie również certyfikowane w systemie BREAAM na poziomie Very Good.

Prace na budowie A2 East Warsaw Park rozpoczną się w II kwartale tego roku, a pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić do obiektu z końcem października 2020 r.

– Chociaż region Warszawy i okolic jest najbardziej nasyconym rynkiem logistycznym w Polsce, to nie traci na atrakcyjności. Znajduje się tu obecnie ponad 4,3 mln m² powierzchni z ponad 18 mln wybudowanych dotąd w całym kraju, a popyt na kolejne nie maleje. Zwłaszcza w nowo powstających hubach logistycznych. Takim będzie bez wątpienia węzeł Stary Konik, który dla wschodniej części Warszawy stanie się tym, czym dla zachodniej jest obecnie węzeł w Konotopie – twierdzi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

 

Czytaj także: Nowy magazyn K-Flex powstanie w Uniejowie

Nowe magazyny miejskie w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.