5 największych biurowców 2020 r. w Warszawie

03.02.2020

5 największych biurowców w Warszawie, które zostaną otwarte w 2020 r,. będzie miało w sumie ponad 202 tys. m². To prawie tyle co 28 boisk do piłki nożnej.

 

 

Wśród największych powstających warszawskich biurowców wymienić należy Mennicę Legacy Tower, Varso II, Skylinera i The Warsaw HUB, budowanych w centrum miasta, oraz DSV HQ na Służewcu. W tym roku w Warszawie przybędzie najwięcej powierzchni biurowej na tle całego kraju – wybudowanych zostanie 19 obiektów o łącznej powierzchni blisko 423 tys. m². Budynki w miastach regionalnych, które mają być gotowe też w tym roku, będą miały znacznie mniejszą powierzchnię – 10 największych udostępni łącznie „tylko” 207 tys. m².

 

 

– Rok 2020 jest wyjątkowy pod względem nowych otwarć na warszawskim rynku biurowym, jednak przewiduję, że w kolejnych latach pozostałe miasta będą coraz bardziej deptać stolicy po piętach – mówi Mikołaj Sznajder, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych CBRE.

Wśród 5 największych biurowców w Polsce w 2020 r. będzie Mennica Legacy Tower na warszawskiej Woli, z powierzchnią biurową wynoszącą ponad 46 tys. m² i 32 piętrami. Przy ulicy Chmielnej w centrum miasta powstaje natomiast Varso II, a obok stacji metra Rondo Daszyńskiego – Skyliner. Powierzchnia każdego z nich będzie miała prawie 44 tys. m². Kolejne pod względem wielkości będą inwestycje The Warsaw HUB oraz DSV HQ. Przestrzeń biurowa tych pięć biurowców wyniesie łącznie aż 202 tys. m².

Następnie w rankingu uplasuje się dziesięć największych biurowców, które powstaną w tym roku w miastach regionalnych – w sumie zajmą powierzchnię 207 tys. m². W pierwszej piątce są: Face2Face II w Katowicach, Olivia Prime B i Wave phase I w Gdańsku, Centrum Południe I we Wrocławiu i High 5ive 4 w Krakowie. Przestrzeń biurowa, jaką udostępnią najemcom, będzie mieć od ponad 21 tys. m² w krakowskim High 5ive 4 do ponad 26 tys. m² w katowickim Face2Face.

 

Źródło: CBRE

 

Czytaj także: Najwyższe wieżowce w Warszawie

Wieżowce Varso

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.