12. Vendo Park w Polsce otwarty

23.08.2019

12. Vendo Park w Polsce powstał w Pułtusku. W ramach projektu przeprowadzono także renowację zabytkowych elementów dawnego dworca PKS.

 

 

Vendo Park w Pułtusku (woj. mazowieckie) to 4100 m² nowoczesnej przestrzeni handlowej oraz ponad 100 miejsc parkingowych. Budowa trwała od lutego br. Całkowity koszt inwestycji to 5,8 mln euro.

 

Vendo Park z historią w tle

Projekt jest kolejnym nietypowym parkiem handlowym dewelopera Trei Real Estate GmbH, tuż obok Vendo Parku w Chodzieży, gdzie Trei odrestaurował mury dawnego zamku. W przypadku Pułtuska inwestor kupił działkę o powierzchni ponad 9600 m², gdzie dawniej mieścił się dworzec PKS. W trakcie prac projektowych okazało się, że niektóre elementy budynku mają wartość historyczną. Prace budowlane toczyły się we współpracy z konserwatorem zabytków.

 

– Postanowiliśmy zachować charakter tego miejsca i przeprowadziliśmy renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponowaliśmy w mury parku handlowego, dworcowy zegar oraz neon również zyskały drugie życie. W części budynku, w której niegdyś znajdował się dworzec, teraz mieszczą się sklepy dwóch najemców – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

 

– Okładziny ceramiczne pochodzą z pierwszej połowy lat 70., prawdopodobnie zostały wykonane w lokalnym zakładzie Twórczość Kurpiowska z Pułtuska. Budynek dworca otwarto w lutym 1973 r. i był wówczas bardziej nowoczesny niż dworzec na ul. Żytniej w Warszawie – dodaje Robert Szuba, prezes Fundacji Sztuka Stosowana.

 

 

Przeczytaj także: 3 trendy w centrach handlowych

 

Sieć Vendo Park

Trei Real Estate jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą międzynarodowej sieci 21 Vendo Parków, z czego 12 znajduje się w Polsce. Do końca 2019 r. mają powstać jeszcze co najmniej 3 parki handlowe. Obecnie w realizacji są inwestycje w Ostrołęce, Łasku i Jaworze. Trei rozpoczyna też budowę w Kobyłce i przygotowuje się do startu projektów w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Płocku oraz Kutnie.

 

Czytaj też: Rośnie rynek nieruchomości handlowych. Raport

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.