21 kwietnia br. w Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie odbył się XVI Zjazd Sprawozdawczy Warmińsko-Mazurskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Wzięło w nim udział 105 osób ze 156 uprawnionych (68%). Uroczystość rozpoczął Mariusz Dobrzeniecki, przewodniczący Rady W-MOIIB, witając przybyłych członków samorządu i gości.
Goście w swoich wystąpieniach zwracali szczególną uwagę na dotychczasowe osiągnięcia samorządu zawodowego inżynierów budownictwa Warmii i Mazur, doskonale układającą się współpracę W-MOIIB z władzami samorządowymi województwa oraz zaprzyjaźnioną Warmińsko-Mazurską IARP Pierwszym punktem programu były rutynowe czynności, co odbyło się jednogłośnie. Wszyscy delegaci otrzymali bowiem wcześniej materiały zjazdowe zawierające porządek obrad, sprawozdania z działalności organów izby, sprawozdanie z realizacji budżetu w roku 2016 oraz założenia przychodów i wydatków na rok 2017, projekty uchwał zjazdowych, sprawozdania z działalności komisji i zespołów powołanych przez Radę W-MOIIB oraz informacje z szeregu spotkań i wydarzeń, które członkowie organów W-MOIIB odbyli reprezentując samorząd zawodowy inżynierów budownictwa.
Następnie wybrano Mariana Zdunka na przewodniczącego zjazdu. Janusz Nowak został jego zastępcą, a Kazimierz Nowicki – sekretarzem zjazdu. Ukonstytuowała się również komisja mandatowa.
Po wysłuchaniu sprawozdania przewodniczącej komisji mandatowej i dokonaniu wyborów składów poszczególnych komisji zjazdowych, przewodniczący organów W-MOIIB: Okręgowej Rady, Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i Okręgowej Komisji Rewizyjnej, przedstawili sprawozdania z ich działalności. Wszystkie zostały przyjęte przez delegatów jednogłośnie. Zjazd udzielił absolutorium Radzie W-MOIIB za okres sprawozdawczy 2016-2017. Delegaci przyjęli również sprawozdanie finansowe za miniony rok oraz projekt budżetu na rok bieżący. Zjazd przyjął także uchwałą dwa wnioski złożone przez Piotra Narlocha, będącego przewodniczącym Komisji ds. Usług Transgranicznych W-MOIIB. Pierwszy dotyczył podjęcia działań zmierzających do doprecyzowania przepisów w zakresie świadczenia usług transgranicznych. Zobowiązuje on delegatów W-MOIIB na Krajowy Zjazd PIIB do złożenia korekty przepisów. Drugi wniosek dotyczył ustanowienia okolicznościowego medalu W-MOIIB „Zasłużony dla budownictwa i W-MOIIB”. Został on skierowany do realizacji przez Radę W-MOIIB. Więcej informacji: www.wam.piib.org.pl.
Grzegorz Karpa