Artykuł sponsorowany
Dachy płaskie we współpracy z nowymi technologiami, czyli izolacja pod instalacje fotowoltaiczne
Dachy płaskie w ostatnich kilku latach zyskały nowe funkcje i stały się miejscem montażu nowoczesnych, użytecznych instalacji, takich jak systemy fotowoltaiczne. Wykorzystanie tej powierzchni wymaga jednak właściwej izolacji, która z powodzeniem będzie zmagać się ze zwiększonymi obciążeniami, zachowując przy tym doskonałą efektywność termiczną oraz trwałość. Dodatkowe konstrukcje na dachach płaskich sprawiają, że ocieplenie musi oferować coś więcej niż wyłącznie właściwości termoizolacyjne. Wytrzymałość na ściskanie i ochrona przed odkształceniami – oto oczekiwania stawiane wobec izolacji w takich okolicznościach. Odpowiedzią na nie są płyty z wełny kamiennej PAROC Premo 90. Idealnie spełnią one rolę “podłoża” pod panele fotowoltaiczne, ale nie tylko – z naciskiem ze strony innych obciążeń również poradzą sobie bez zarzutu. Warto nadmienić, że płyty te, w połączeniu z PAROC ROS 40, tworzą system izolacyjny o nazwie PAROC Solar.
Wtórne hydroizolacje poziome murów według wytycznych WTA
Na przestrzeni lat wypracowano szereg różnorodnych technologii wykonywania tzw. wtórnej izolacji poziomej w murze. W artykule zaprezentowano najnowsze, aktualne rozwiązania zarówno w przypadku metod mechanicznych, jak i chemicznych (iniekcyjnych).
Artykuł sponsorowany
Czym ocieplić dom? Wełna mineralna, styropian, celuloza…
Ocieplenie domu odpowiednim materiałem jest bardzo ważne, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jaki materiał wybrać. Do wyboru są m.in. wełna mineralna, styropian i celuloza. Czym charakteryzują się te produkty izolacyjne i kiedy wybrać daną opcję?
Docieplenie ścian zewnętrznych – wybrane aspekty
Termomodernizacja dotyczy dostosowania budynku do nowych wymagań ochrony cieplnej i oszczędności energii. Stanowi zbiór zabiegów mających na celu wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie strat ciepła w istniejącym budynku. Jednym z działań termomodernizacyjnych jest docieplenie ścian zewnętrznych.
Hydroizolacje budynku posadowionego na płycie
Hydroizolacja nie jest elementem decydującym o bezpieczeństwie budynku, ale ma bezpośredni wpływ na komfort jego użytkowania oraz zdrowie przebywających w nim osób. Dlatego sposób zaprojektowania i wykonania powłok wodochronnych nie może być przypadkowy.
SRI – inteligentne budynki w świetle dyrektywy EPBD:2018 – cz. I
Z najnowszej aktualizacji Dyrektywy Unii Europejskiej na temat efektywności energetycznej budynków (EPBD:2018) dowiadujemy się, że budynki muszą być smart. Działania podjęte przez Komisję Europejską na podstawie dyrektywy doprowadziły nie tylko do określenia, co to znaczy, ale także do opracowania metodyki szczegółowej oceny poziomu gotowości budynku do spełnienia tego wymagania.
Artykuł sponsorowany
INIEKCJA KRYSTALICZNA® i termomodernizacja budynków
Skuteczna i przemyślana termomodernizacja budynków mieszkalnych powinna brać pod uwagę problemy z zawilgoconymi ścianami podpiwniczenia oraz parteru. Brak działającej […]
Artykuł sponsorowany
INIEKCJA KRYSTALICZNA® Pozioma i pionowa izolacja przeciwwilgociowa
Iniekcja Krystaliczna® jest technologią iniekcyjną przeznaczoną do wytwarzania wtórnej poziomej i pionowej izolacji przeciwwilgociowej w murach zawilgoconych na skutek kapilarnego podciągania wody z gruntu. Przy czym izolację można wykonać od wnętrza budynku bez potrzeby odkopywania murów zewnętrznych.
System ETICS a izolacyjność akustyczna przegród
Systemy ociepleń typu ETICS stosowane są w celu zapewnienia odpowiedniej izolacyjności cieplnej przegród budowlanych, wpływają jednak również na ich izolacyjność akustyczną. W wielu wypadkach wpływ ten jest negatywny – pomimo dodania kolejnych materiałów do przegrody następuje pogorszenie jej izolacyjności akustycznej.
Hydroizolacje rolowe z tworzyw sztucznych – wybrane zagadnienia
Zaprojektowanie zabezpieczenia wodochronnego z folii z tworzyw sztucznych wymaga przeprowadzenia szczegółowej analizy. Przede wszystkim sam obiekt musi być zaprojektowany w sposób umożliwiający wykonanie powłoki wodochronnej. Dlatego punktem wyjścia jest przeanalizowanie sposobu posadowienia budynku/budowli i rozwiązania konstrukcyjnego fundamentów oraz rodzaju występujących trudnych i krytycznych miejsc.