
Wady i zalety odwróconego układu warstw izolacyjnych
Rozwiązania o odwróconym układzie warstw, tzn. z izolacją termiczną ułożoną na powierzchni warstwy hydroizolacyjnej, są coraz częściej stosowane w polskim budownictwie w przekryciach dachowych, tarasowych oraz w częściach podziemnych budynków.

Sposoby kształtowania i planowania docieplania od wewnątrz – cz. II
Izolacja termiczna od wewnątrz ma zapewnić komfort użytkowania pomieszczeń, który jest determinowany przez czynniki zewnętrzne otoczenia. Mają na niego wpływ nie tylko temperatura czy wilgotność powietrza, ale także np. poziom hałasu lub pora dnia.

Zasadnicze charakterystyki materiałów hydroizolacyjnych – cz. III
Rolowe wyroby bitumiczne.

Sposoby kształtowania i planowania docieplania od wewnątrz – cz. I
Ściany zewnętrzne zazwyczaj są docieplane od zewnątrz, jednak czasem z różnych powodów jest to niemożliwe lub wykonanie izolacji od wewnątrz jest lepszym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany
Iniekcja Krystaliczna® i termomodernizacja budynków
Skuteczna i przemyślana termomodernizacja budynków mieszkalnych powinna brać pod uwagę problemy z zawilgoconymi ścianami podpiwniczenia oraz parteru.

Artykuł sponsorowany
Jak prawidłowo mocować mechanicznie ocieplenia ETICS?
Nowe wydawnictwo SSO: „Poradnik mocowania mechanicznego ociepleń ETICS” już do pobrania!

Hydroizolacja obiektów posadowionych na płycie fundamentowej
Najgłębiej położonym elementem budynku jest fundament. Coraz częściej – nie tylko wówczas, gdy to konieczne – wykonuje się go w formie płyty. Taki układ konstrukcji implikuje szczególne wymagania pod kątem hydroizolacji przyziemia budynku.

Artykuł sponsorowany
Dachy płaskie we współpracy z nowymi technologiami, czyli izolacja pod instalacje fotowoltaiczne
Dachy płaskie w ostatnich kilku latach zyskały nowe funkcje i stały się miejscem montażu nowoczesnych, użytecznych instalacji, takich jak systemy fotowoltaiczne. Wykorzystanie tej powierzchni wymaga jednak właściwej izolacji, która z powodzeniem będzie zmagać się ze zwiększonymi obciążeniami, zachowując przy tym doskonałą efektywność termiczną oraz trwałość. Dodatkowe konstrukcje na dachach płaskich sprawiają, że ocieplenie musi oferować coś więcej niż wyłącznie właściwości termoizolacyjne. Wytrzymałość na ściskanie i ochrona przed odkształceniami – oto oczekiwania stawiane wobec izolacji w takich okolicznościach. Odpowiedzią na nie są płyty z wełny kamiennej PAROC Premo 90. Idealnie spełnią one rolę “podłoża” pod panele fotowoltaiczne, ale nie tylko – z naciskiem ze strony innych obciążeń również poradzą sobie bez zarzutu. Warto nadmienić, że płyty te, w połączeniu z PAROC ROS 40, tworzą system izolacyjny o nazwie PAROC Solar.

Wtórne hydroizolacje poziome murów według wytycznych WTA
Na przestrzeni lat wypracowano szereg różnorodnych technologii wykonywania tzw. wtórnej izolacji poziomej w murze. W artykule zaprezentowano najnowsze, aktualne rozwiązania zarówno w przypadku metod mechanicznych, jak i chemicznych (iniekcyjnych).

Artykuł sponsorowany
Czym ocieplić dom? Wełna mineralna, styropian, celuloza…
Ocieplenie domu odpowiednim materiałem jest bardzo ważne, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jaki materiał wybrać. Do wyboru są m.in. wełna mineralna, styropian i celuloza. Czym charakteryzują się te produkty izolacyjne i kiedy wybrać daną opcję?