Rockwool ociepli brytyjskie rezydencje

08.12.2010

Trzy bardzo znane budynki w Wielkiej Brytanii – Pałace Hampton i Kensington oraz Tower of London ociepli firma Rockwool we współpracy z British Gas.

Projekt obejmuje izolację 4500 m kwadratowych różnych pałacowych komnat
i korytarzy. Większość, bo aż 80% prac odbędzie się w Pałacu Hampton (rezydencji króla Henryka VIII zbudowanej w XVI w.), gdzie izolacja zostanie ułożona na powierzchni 3 500 m kwadratowych. Ocieplone zostaną również Queen’s House w Tower of London (pałac wybudowany w 1530 r. dla Anne Boleyn, drugiej żony króla Henryka VIII) oraz Oranżeria w Pałacu Kensington. Izolacja obiektów pozwoli dodatkowo na redukcję emisji dwutlenku węgla.

Wymienione brytyjskie zabytki są  zarządzane przez niezależną organizację charytatywną Historic Royal Palaces i są to prawdopodobnie najstarsze rezydencje królewskie, które zostaną ocieplone. Układanie izolacji na 500-letnich krokwiach wymaga dużej wiedzy i doświadczenia.

Izolacja zabytków, zwłaszcza tak znakomitych, to dla nas duże wyzwanie. Cieszymy się jednak, że możemy uczestniczyć w procesie wprowadzania ich na drogę efektywności energetycznej.Jednocześnie mamy nadzieję, że izolacja znanych, historycznych obiektów pomoże uświadomić społeczeństwu, jak ważne jest odpowiednie ocieplenie również ich prywatnych domów i mieszkań – powiedział Jakub Dygas, Kierownik Działu komunikacji i doradztwa Rockwool Polska. 

W Polsce ponad 70% energii zużywanej w domach i mieszkaniach pochłania ich ogrzewanie. Tą ilość można skutecznie zmniejszyć poprzez odpowiednie ocieplenie budynków.

Fot. Rockwool

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in