Powstanie nowa siedziba Wilo

16.11.2012

Firma WILO – producent pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych, buduje w Polsce nową siedzibę w Lesznowoli.

Na zlecenie inwestora – Jana Opländera, członka rodziny założycieli firmy Wilo i równocześnie prezesa Jochen Opländer GmbH + Co.KG projektanci z PM Group przygotowali plan obiektu. Inwestycja w Lesznowoli zakłada budowę obiektu biurowo-magazynowego, w którym znajdować się będzie serwis napraw dużych pomp wraz ze stacjami prób, a także blok szkoleniowy dla projektantów, instalatorów, serwisantów oraz przyszłych użytkowników, wyposażony w urządzenia pracujące w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Łączna powierzchnia zabudowy budynku magazynowo-serwisowego wraz z częścią socjalno-biurową wyniesie prawie 3 tys. m². Zakończenie inwestycji o wartości ok. 17 mln zł przewidziane jest na marzec 2013 r. Firma Wilo Polska zatrudnia obecnie 70 osób. Nowa inwestycja pozwoli na dalsze zwiększenie zatrudnienia.

Za opracowanie projektu i zarządzanie realizacją inwestycji w trakcie budowy odpowiada PM Group – międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska. Współpraca z Wilo to dla nas ciekawe doświadczenie – mówi Tomasz Ciosk, project manager z PM Group. – Szczególnym wyzwaniem dla naszych inżynierów było m in. przygotowanie projektu basenu wewnętrznego do testowania pomp oraz projektu technologii i konstrukcji pod suwnicę pomostową.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.