Powstaje coraz więcej dachów nylonowych

30.09.2009

Rok po wprowadzeniu do sprzedaży przez firmę Dachermann Polska nylon dekarski pokrywa 200 tys. m² polskich dachów i tarasów.

Wykonawcy chętnie korzystają z nylonu dekarskiego podczas renowacji dachów najeżonych dodatkowymi obiektami takimi jak: świetliki, kominy, instalacje klimatyzacyjne, anteny czy wpusty dachowe. Jego zastosowanie skraca czas wykonania pokrycia i gwarantuje lepsze uszczelnienie trudnych miejsc. Doceniana jest także wszechstronność produktu. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, nylon może być nakładany na powierzchnie betonowe, blaszane, papowe, pokryte folią dachową, a nawet eternitem. Świetnie sprawdza się również jako materiał do hydroizolacji.Może być wykorzystywany na tarasach, balkonach, do uszczelniania zbiorników na wodę lub ścieki, fundamentów oraz konserwacji betonowych lub stalowych elementów budowlanych. Dzięki doskonałym parametrom wytrzymałościowym, chroni pokryte powierzchnie nawet przez 15 lat. 
 
 
Użycie nylonu nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy wykorzystania ognia na dachu. Prace mogą być z powodzeniem wykonywane przez pracowników nie posiadających wysokich kwalifikacji. Wystarczą proste narzędzia i podstawowa znajomość sztuki budowlanej.
Nylon dekarski oferowany jest w systemie wraz z gruntem dekarskim, kitem do wypełniania większych szczelin oraz unikalną taśmą z wkładką elastomeryczną do narożników i dylatacji. W optymalnych warunkach już po 30 minutach tworzy zwartą, mocną i wodoszczelną powłokę, która jest odporna na wszystkie czynniki atmosferyczne, w tym mrozy i wysokie temperatury, promieniowanie UV czy kwaśne deszcze. Pokrycie nylonowe jest elastomeryczne, ma pamięć kształtu i wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.
 
 
Nylon dekarski to całkowicie polska technologia stworzona przez Dachermann Polska. Preparat jest zdobywcą tytułu Najlepszego Produktu XIV Międzynarodowych Targów TARGBUD Katowice 2009, a także „Złotej Kielni” na targach „Dom i Otoczenie 2008” oraz Złotego Medalu 33. edycji Ogólnopolskich Targów Budownictwa.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in