Otwarty DoubleTree by Hilton w Łodzi

29.07.2013

19 lipca rozpoczął działalność pierwszy w Polsce hotel sieci DoubleTree by Hilton. Inwestorem obiektu jest Grupa TOYA, generalnym wykonawcą – Budimex, a projektantem – pracownia Kuryłowicz & Associates.

Na łódzki DoubleTree by Hilton składa się 200 pokoi, w tym 10 apartamentów oraz apartament prezydencki. Goście będą mogli skorzystać również ze znajdującego się na 10. piętrze centrum wellness z basenem, saunami, jacuzzi, siłownią oraz SPA.

Hotel powstał na terenie dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) i swoją stylistyką nawiązuje do filmowej historii miejsca. Elewacje budynku zdobi kadr z „Zakazanych Piosenek”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w Łodzi. Hotelowe lobby pełne jest filmowych detali. Jego centralną część stanowią „zawieszone w powietrzu” schody, których projekt oparto o słynne „kręcone” schody dawnej WFF. Wejścia do pokoi obramowane są motywami pochodzącymi z 28 polskich filmów powstałych w Łodzi. Basen zdobią dwie mozaiki z kadrów filmu Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”. W hotelu mieści się także kino 3D, utworzone w byłej sali kolaudacyjnej łódzkiej WFF.

 

 

Bezpośrednie połączenie pierwszego w Polsce DoubleTree by Hilton z dawnymi halami łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych pozwoliło stworzyć kompleks oferujący ponad 4,5 tys. m² przestrzeni kongresowo-wystawienniczych. W części hotelowej znajduje się 8 sal konferencyjnych, sala balowa, boardroom oraz obszerne foyer.

Prace nad budową hotelu rozpoczęły się w pierwszej połowie 2011 r. i trwały ponad dwa lata.

 

 

DoubleTree by Hilton w liczbach:

– 10 kondygnacji i 44 m wysokości

– 10 tys. szklanych tafli elewacji

– 28 m² – powierzchnia każdego pokoju

– 110 m² – powierzchnia apartamentu prezydenckiego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.