Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hilti PROFIS Engineering - nowy wymiar projektowania zamocowań kotwowych

Artykuł sponsorowany

07.09.2017

Współczesne podejście do projektowania i realizacji obiektów stawia wysokie wymagania projektantom i wykonawcom, dotyczące zarówno szybkości prac, jak i optymalizacji oraz doskonałości technicznej proponowanych rozwiązań.

Nowy pakiet PROFIS Engineering to znacznie więcej niż tylko program do projektowania kotew w betonie i murze czy do kompleksowego wymiarowania balustrad. Ten program oferuje nie tylko kompleksowe podejście w ramach projektowania, ale również cały pakiet rozwiązań związanych z zestawieniem materiałowym oraz sposobem wykonania.

 

Kompleksowe podejście

Nowe rozwiązania przynoszą większe możliwości w zakresie realizowania inwestycji budowlanej. Współczesne podejście do tego procesu stawia na kompleksowe podejście i podniesienie efektywności przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa na każdym etapie realizacji projektu. Należy przy tym pamiętać, że projektowanie konstrukcji i wymiarowanie niezmiennie należą do głównych zadań projektantów w ramach projektu.

 

 

Eksport/import danych pomiędzy programami

Do projektowania konstrukcji z reguły korzysta się z oprogramowania do analizy statycznej. PROFIS Engineering oferuje wtyczkę (plug-In) umożliwiającą wymianę danych dotyczących konstrukcji opracowanej w oprogramowaniu PROFIS Engineering z aplikacją Tekla, Dlubal, a wkrótce z innymi. Teraz siły działające na podporę dla wszystkich obciążeń i kombinacji obciążeń - obliczone w takim programie - można po prostu zaimportować do PROFIS Engineering. Dzięki temu unika się ryzyka błędu przy wprowadzaniu danych oraz znacząco skraca czas pracy projektanta.

PROFIS Engineering umożliwia uczestnikom procesu budowlanego bezpośredni dostęp do danych dzięki technologii opartej na chmurze. Dotychczas uczestnicy projektu musieli sobie stale przesyłać obszerne dokumentacje, a teraz mogą szybko i łatwo dzielić się danymi.

 

Wizualizacja 3D i optymalizacja

To właśnie wizualizacja obliczeń pomaga projektantowi wyrobić sobie szybko pogląd na temat danej konstrukcji i pokazuje potencjalne błędy w planowaniu. W specjalnie opracowanym i zapewniającym dużą elastyczność edytorze 2D, dzięki możliwości cofnięcia się o kilka etapów lub przeskoczenia kilku etapów, można w bardzo łatwy sposób modelować optymalny układ geometryczny. Jednocześnie, korzystając z funkcji optymalizacji, można znaleźć najlepszą możliwą geometrię i obciążenie kotew. Dzięki widokowi 3D w programie PROFIS Engineering projektant może optycznie sprawdzić wprowadzane dane.

 

Integracja przepływu pracy

Nowe oprogramowanie PROFIS Engineering firmy Hilti ma dodatkowe moduły ułatwiające wymianę informacji w całym procesie realizacji budowy Na podstawie zaprojektowanych zakotwień, moduł zakupowy wylicza łączną ilość wymaganych łączników. Z tego poziomu można wyeksportować kompletną listę z podaną liczbą sztuk produktów wraz z cenami do Excela. Jest to niezwykle przydatne do wykonania kosztorysów. Dodatkowo moduł ten pozwala na zamówienie kotew poprzez jedno kliknięcie na www.hilti.pl.

Kolejny moduł pakietu PROFIS Engineering jest przeznaczony dla montażystów. Dzięki niemu osoby na budowie mają dostęp za pomocą smartfona do aktualnych instrukcji montażu dotyczących właśnie realizowanego projektu.

Te funkcje zapewniają maksymalną wydajność i najwyższy poziom bezpieczeństwa realizacji inwestycji budowlanej.

 

Różne warianty licencji (wersje oprogramowania z różnymi modułami oraz dopasowane do określonej liczby stanowisk)

Dostępne są różne modele licencji uprawniających do korzystania z oprogramowania PROFIS Engineering. Pozwala to na elastyczne dopasowanie rozwiązania, uwzględniając zakres funkcjonalności programu oraz sposób jego użytkowania. Specjaliści z firmy Hilti oferują rzetelne usługi konsultingowe i wsparcie w zakresie wszelkich kwestii dotyczących użytkowania oprogramowania PROFIS Engineering.

 

Chcesz osobiście przekonać się o możliwościach pakietu PROFIS Engineering? - zapraszamy do kontaktu!

 

Hilti (Poland) Sp. z o.o.

ul. Puławska 491, 02-844 Warszawa
tel. 801 888 801, 22 320 56 00
www.hilti.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube