Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wiecha na budynkach Business Garden Warszawa

13.04.2012

12 kwietnia miało miejsce symboliczne zawieszenie wiechy na budynkach etapu I Business Garden w Warszawie.

Kompleks Business Garden Warszawa docelowo składać się będzie z 7 budynków o łącznej powierzchni około 90 000 m². W pierwszym etapie zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu 32 000 m². Pierwszy z nich oferować będzie około 14 600 m² powierzchni. Oprócz biur, w budynku znajdzie się centrum konferencyjne z 8 salami konferencyjnymi i tarasem na zielonym dachu pierwszego piętra, hotel biznesowy na ponad 200 pokoi oraz restauracja, kafeterie i punkty usługowe. Drugi budynek w całości zajmuje powierzchnia biurowa wielkości 17 500 m².

Zakończenie realizacji pierwszego etapu projektu nastąpi jesienią tego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a niebawem rozpoczną się także prace związane z architekturą krajobrazu. Pomiędzy budynkami powstanie wewnętrzny park wraz ze sztucznym oczkiem wodnym i nieckami, które będą pełnić rolę naturalnych zbiorników retencyjnych. Wokół budynków wybudowane zostaną drogi wewnętrzne umożliwiające wjazd z głównych ulic miasta do garażu oraz dojazd do naziemnych miejsc parkingowych dedykowanych obsłudze, kurierom i taxi.

W części podziemnej kompleksu Business Garden zaprojektowano ponad 1500 miejsc parkingowych, z czego 525 miejsc (w tym 130 dla gości) zostanie oddanych w ramach pierwszego etapu inwestycji. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość parkowania w garażu. Do ich dyspozycji oddane zostaną szafki i prysznice umożliwiające odświeżenie się przed pracą.

Inwestycja jest projektem SwedeCenter.

 

 

Business Garden to wyróżniająca się koncepcja parków biznesowych. Jej unikalna natura wynika przede wszystkim z małej gęstości i wysokości zabudowy, dużego udziału powierzchni biologicznie czynnej oraz zastosowania rozwiązań charakterystycznych dla zrównoważonego budownictwa. Inwestycja realizowana jest w myśl zasad certyfikacji LEED. SwedeCenter będzie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu dla większości budynków w kompleksie.

Business Garden Warszawa będzie pierwszym spośród trzech analogicznych parków biznesowych realizowanych przez SwedeCenter. Dwa kolejne powstaną w Poznaniu i we Wrocławiu. Wszystkie trzy projekty Business Garden, o łącznej powierzchni najmu blisko 300 000 m², koncentrują się na utrzymywaniu ekologicznego i zdrowego środowiska pracy.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube