Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Biurowiec MIG w Krakowie gotowy

27.08.2018

Spółka Eiffage Polska Budownictwo (EPB) zakończyła prace przy budowie i wykończeniu nowego biurowca dla Marketing Investment Group S.A. Pierwotna umowa obejmowała tylko generalne wykonawstwo. W kwietniu br. zakres prac został rozszerzony o wykończenie powierzchni biurowych i aranżację wnętrz (realizację usługi „fit-out”).

EPB uzyskała przed wymaganym terminem ostateczne i prawomocne pozwolenie na użytkowanie i przekazała inwestorowi – spółce MIG Real Estate Sp. z o.o. – budynek biurowo-usługowy przy ul. Życzkowskiego w Krakowie, którego głównym użytkownikiem będzie MIG S.A.

W budynku zastosowano inteligentne rozwiązania techniczne, które pozwolą zredukować zużycie energii i wody, a tym samym znacznie obniżyć koszty eksploatacji. Dzięki temu udało się znacząco zredukować negatywne oddziaływanie budynku na środowisko, tzw. ślad węglowy.

Nowy biurowiec MIG o kubaturze prawie 28 000 m³ ma łącznie 6 kondygnacji (w tym jedną podziemną). W ramach prac budowlanych EPB wykonała m.in. wentylowaną elewację, która zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną i podwyższoną odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. W oknach wykorzystano hartowane szkło o podwyższonych parametrach redukcji hałasu, co zwiększa również izolację akustyczną.

W ramach realizacji usługi „fit-out” EPB zaprojektowała i wykonała:

- nowoczesne systemy oświetlenia reagujące na zmianę pogody i zachowania użytkowników, z możliwością monitorowania bieżącego zużycia energii elektrycznej;

- mechaniczną wentylację z wykorzystaniem najwyższej klasy centrali wentylacyjnych z czujnikami jakości powietrza pod względem zawartości CO2;

- trójrurowy system klimatyzacji z funkcją jednoczesnego grzania i chłodzenia z odzyskiem ciepła, przeznaczony dla obiektów biurowych;

- inteligentną instalację wodno-kanalizacyjną pozwalającą na racjonalną konsumpcję wody, z zaworami odcinającymi dopływ w czasie nieobecności użytkowników.

Pierwotna umowa o generalne wykonawstwo została podpisana w maju 2017 r. i przewidywała ukończenie prac w ciągu 12 miesięcy. Cztery miesiące temu MIG zlecił EPB dodatkowo kompleksowe wykończenie powierzchni biurowych i części wspólnych oraz aranżację wnętrz.

 

 

Realizacja w liczbach:

- liczba kondygnacji: 6 (5 nadziemnych, 1 podziemna)

- powierzchnia całkowita: 7490,11 m²

- kubatura: 27 993,32 m³

- Czas realizacji (budowa, wykończenie, odbiory techniczne): poniżej 14 miesięcy (w tym budowa: 12 miesięcy)

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube