Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Skanska wybuduje połączenie obwodnicy Wrocławia z lotniskiem

17.07.2009

Skanska podpisała kontrakt na budowę połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z międzynarodowym Portem Lotniczym „Wrocław– Starachowice” we Wrocławiu.

Wartość prac wyniesie 44,3 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2010 r.
Kontrakt będzie realizowany na zlecenie Wrocławskich Inwestycji— spółki działającej w imieniu Gminy Wrocław.
Naszym zadaniem jest przebudowa ulicy Strzegomskiej na odcinku 1,3 km od ulicy Nowodworskiej do ulicy Granicznej - mówi Witold Nietubyć, Menedżer Marketingu i Oferowania, Skanska. - Poszerzymy istniejąca drogę do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Przebudujemy też przejazd kolejowy i zbudujemy dwa jednoprzęsłowe mosty przez rzekę Ślęzę.
Wzdłuż całego odcinka Skanska wykona po obu stronach ulicy chodniki dla pieszych o łącznej długości 6,8 km oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową o powierzchni 3,4 km.
Kontrakt obejmuje także przebudowę przejazdu kolejowego i terenu pod torowisko tramwajowe oraz przebudowę starej i budowę nowej infrastruktury technicznej (sieci wodociągowej, gazowej, ciepłowniczej, kanalizacyjnej, sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej). Prace będą realizowane pod ruchem, przy zachowaniu komunikacji na całym odcinku ulicy Strzegomskiej.
Przebudowa ulicy Strzegomskiej to jeden z projektów przygotowujących Wrocław do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube