Wybór podbitki dachowej

20.06.2014

Warto pamiętać, że podbitka dachowa zw. też podsufitką, to bardzo ważny element wykończenia każdego dachu.

Wykańczając budowę domu, bardzo często decydujemy się na montaż podbitki dachowej, która nie tylko chroni i zapewnia szczelność elementom konstrukcji dachu, ale również – odpowiednio dopasowana – pozwala stworzyć spójną i estetyczną kompozycję z fasadą budynku i stolarką otworową.

„Podbitka pozwala zamaskować i zabezpieczyć odsłonięte krokwie oraz spodnią część okapu przed zawilgoceniem, a także utrudnia zagnieżdżanie się ptaków i owadów. Dodatkowo stanowi podporę dla montowanego na zewnątrz budynku systemu oświetlenia. Istotnym aspektem przy jej wyborze jest wymiar wizualny, który podnosi walory estetyczne całego domu. Mając na uwadze zadania spełniane przez podsufitkę, nie dziwi jej popularność wśród wykonawców, architektów i samych domowników, którzy w prosty sposób mogą poprawić estetykę domu. By jednak w pełni docenić zalety tego rozwiązania, należy dobrać właściwy materiał, uwzględniając jego ciężar i grubość, odporność na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, temperaturę i siłę wiatru oraz przede wszystkim łatwość montażu i stylistykę, dopasowaną do naszych oczekiwań” – podpowiada ekspert Roman Rostalski  z firmy Sklejka-Eko S.A.

W Polsce największym uznaniem cieszy się podbitka wykonana z drewna i PCV. Rozwiązania te różnią się wyglądem i własnościami.„Parametry i właściwości drewna oraz jego niepowtarzalna stylistyka znacząco przeważają w stosunku do paneli PCV” – mówi Roman Rostalski i dodaje – „Alternatywą dla podbitki PCV, a jednocześnie wzbogaceniem oferty standardowej podbitki z drewna jest sklejka podbitkowa”.

Dostępne w ofercie Sklejka-Eko rozwiązanie zachowując oryginalną strukturę żłobień i sęków typowych dla drewna oraz nieregularność pojedynczych linii i słoi, tworzy unikalną i wyjątkową kompozycję, która zachwyca naturalnym pięknem. Jest to materiał ekologiczny, cieszący się coraz większym uznaniem polskich inwestorów, a na wymagających rynkach Niemiec i Skandynawii mający już mocno ugruntowaną pozycję. Jego najważniejszą zaletą jest jednak szybkość montażu.

Sklejka do podbitki dostępna jest w arkuszach o standardowym wymiarze 2500 x 1250 cm, które można dowolnie docinać i dostosowywać do indywidualnych warunków i potrzeb. Sklejka-Eko podbitka, wykonana jest ze sklejki suchotrwałej lub wodoodpornej, poddanej procesowi szlifowania lub szczotkowania, co sprawia, że ma ona większą gęstość, jest twardsza i bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych. Standardowa grubość drewnianej podbitki wynosi 9 i 12 mm, gęstość mieści się w przedziale 550 – 600 kg/m3, a wilgotność między 5% a 12%”. Sklejkę podbitkową można pomalować na dowolny kolor, współgrający z elewacją i pozostałymi elementami wykończenia budynku.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in