Przyszłość w elektryce

30.09.2006

Stowarzyszenie Elektryków Polskich musi inspirować utworzenie lobby na rzecz rozwoju polskiej elektryki, elektroniki, energetyki, informatyki i telekomunikacji – powiedział prof. Jerzy Barglik – nowo wybrany prezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich musi inspirować utworzenie lobby na rzecz rozwoju polskiej elektryki, elektroniki, energetyki, informatyki i telekomunikacji – powiedział prof. Jerzy Barglik – nowo wybrany prezes Stowarzyszenia.

Na zdjęciu prof. Jerzy Barglik. Fot. Archiwum SEP

Pod hasłem „Przyszłość nauki i techniki – w elektryce” odbył się w Łodzi 23 i 24 czerwca XXXIII Walny Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Elektryków Polskich, największego polskiego stowarzyszenia naukowo-technicznego. Przybyło kilkuset delegatów i zaproszonych gości. Zostały wybrane nowe władze Stowarzyszenia. Prezesem SEP został Jerzy Barglik z Oddziału Zagłębia Węglowego SEP, prof. Politechniki Śląskiej, zaś wiceprezesami: Andrzej Boroń, Janusz Kłodos oraz Zenon Stodolski.

W referacie programowym prezes Barglik podkreślił, że „trzeba śmiało angażować się w nowe pomysły i rozwiązania”. Jako najważniejsze zadania stojące przed SEP wymienił m.in.: poprawę komunikacji wewnątrz Stowarzyszenia, ścisłą współpracę z pokrewnymi organizacjami, stowarzyszeniami, izbami zawodowymi i gospodarczymi; wypracowanie nowych form zachęcania młodych ludzi do wstępowania do SEP; poszukiwanie nowych form finansowania działalności statutowej; intensyfikacja i nawiązanie nowych form współpracy z przemysłem, samorządami i uczelniami; podniesienie rażąco niskiego poziomu czytelnictwa specjalistycznego wśród członków Stowarzyszenia.

Zdaniem nowego prezesa, „głównym wyzwaniem dla SEP jest i będzie w najbliższej przyszłości dostosowanie gospodarki polskiej – w zakresie elektryki, elektroniki, energetyki, informatyki i telekomunikacji – do wyzwań wynikających z członkostwa Polski w UE”.

KRYSTYNA WIŚNIEWSKA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.