Ruszyła realizacja Saint Martin Residences przy ul. Podgórnej 9 w Poznaniu. Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę starej kamienicy na apartamentowiec.

 

 

 

Inwestycja Saint Martin Residences, realizowana przez fundusz nieruchomościowy Structure Capital, ma mieć ekskluzywny charakter. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania i penthousy z widokiem na Stare Miasto. Część apartamentów będzie przeznaczona na najem extended stay, którego operatorem będzie Rent Like Home.

Realizacja zakłada całkowitą przebudowę starej kamienicy wraz z wymianą wszystkich elementów konstrukcyjnych ścian. Historyczna fasada będzie odrestaurowana, natomiast tylna elewacja budynku, od strony dawnych ogrodów Hipolita Cegielskiego, nie jest objęta ochroną miejskiego konserwatora zabytków, stąd będzie nowoczesna i minimalistyczna.

 

 

W Saint Martin Residences mieszkania będą klimatyzowane i wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Poza lobby z miejscem dla concierge, stworzona zostanie również strefa fitness i wellness. Dzięki wprowadzeniu wysokich, przeszklonych witryn na parterze i umieszczeniu reprezentacyjnego lobby od strony ul. Podgórnej kamienica otworzy się na miasto i nabierze eleganckiego charakteru.

Ulica Podgórna wznosi się, dzięki czemu budynek jest położony wyżej niż inne i ma z najwyższych pięter dobry widok na rynek oraz Stare Miasto. Natomiast okna w tylnej elewacji wychodzą na duży, zabytkowy ogród Hipolita Cegielskiego.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na 2021 r. 

 

Przeczytaj także: Tarasy Bałtyku - jedna z najlepszych inwestycji w Europie

W Poznaniu powstanie największe w Polsce Centrum Senioralne