Wkrótce ruszy rozbudowa fabryki VELUX w Namysłowie, w której odbywa się produkcja okien dachowych drewniano-poliuretanowych oraz kołnierzy aluminiowych, a na jej terenie znajduje się centralny magazyn.

 

 

Zakład zyska nową halę magazynowo-produkcyjną. Połączone zostaną dwie hale. Fabryka zyska tym samym dodatkową powierzchnię 3000 m², a nowa hala magazynowa i produkcyjna w 80% zostanie wykorzystana na potrzeby magazynowania komponentów do produkcji, na pozostałej zaś powierzchni zostanie rozbudowany dział obróbki drewna. Po rozbudowie fabryka VELUX będzie liczyła 9 hal mieszczących się na powierzchni 74 tys. m².

Istotnym elementem najnowszej inwestycji jest unowocześnienie parku maszynowego poprzez zamontowanie robotów, które wykonają najcięższe prace: w szczególności załadunek i rozładunek komponentów z maszyn produkcyjnych. Pojedyncze maszyny zostaną połączone w linie produkcyjne, tak aby wyeliminować czynności przewożenia materiałów między nimi. Celem inwestycji jest większa efektywności produkcji, a także poprawa ergonomii pracy.

Przedsięwzięcie obejmuje również inwestycję w nowoczesny system przeciwpożarowy. W 4 halach produkcyjnych zostanie zainstalowana instalacja tryskaczowa, a pomiędzy halami zostanie zbudowany zbiornik na wodę o pojemności ok. 1000 m³, o wymiarach 11 x 11 m. Instalacja będzie wyposażona w nowoczesny system zaawansowanej automatyki, który będzie włączał tryskacze sekcyjnie. Takie rozwiązanie ma zabezpieczyć zakład i maksymalnie ograniczyć straty przed ewentualnym przypadkowym uruchomieniem systemu. Zbiornik będzie zaizolowany, zaś w zimie woda lekko podgrzewana.

Łączna wartość inwestycji wyniesienie blisko 50 mln zł.

 

 

Czytaj też: Nowa fabryka Schöck w Tychach