Zakończyły się prace przy budowie pierwszego budynku biurowego otwierającego nowy–stary kwartał Warszawy – Browary Warszawskie tworzony przez Echo Investment. Biura przy Bramie zostały oddane do użytku.

Biura przy Bramie łączą historię z nowoczesnością, ekologię z wygodą i pracę z wytchnieniem. Przepis na dobry i przyjazny biurowiec według Echo Investment jest prosty. Potrzeba miejsca, które będzie inspirowało do tworzenia, doświadczonego i odważnego zespołu architektów oraz zgranej ekipy na placu budowy.

 

 

Na rogu ulic Grzybowskiej i Wroniej, na gruncie z piękną historią warszawskiej przedsiębiorczości, rozpoczęła się nowa historia, zamknięta w ciekawej bryle Biur przy Bramie. Z połączenia blisko 70 tys. betonowych cegieł, ponad 2 tys. t stali i blisko 13 tys. m³ betonu powstał 11-kondygnacyjny biurowiec, o tarasowej architekturze. Budynek pokryła satynowa, szklana okładzina o delikatnie zielonej barwie, która w słoneczne dni będzie dawała efekt lodu skrzącego się w słońcu. Do pokrycia Biur przy Bramie wykorzystano prawie 4,7 tys. m² szkła, wyprodukowanego w fabryce w Pruszkowie.

 

 

Szkło to także istotny element wnętrz. Lobby Biur przy Bramie zdobi prosta recepcja w miedzianym kolorze, charakterystycznie odznaczająca się na tle zielonej ściany pokrytej magną – materiałem pochodzącym w 100% z recyklingu, powstającym wyniku tłuczenia szklanych butelek. Magna Glaaskeramik w kolorze białym stała się elementem wykończenia holów windowych w całym budynku. Jednak elementem najbardziej przyciągającym uwagę wchodzących jest sufit pokryty butelkami. Prawie 3800 zielonych, podświetlonych butelek buduje klimat tego miejsca. Za projekt lobby odpowiadała pracownia architektoniczna Medusa Group.