City Park Poznań – 17 tys. m² powierzchni BTS

20.06.2022

Ideal Idea City Park Poznań to nowy park logistyczny powstający 6 km od centrum Poznania. Znajdą się w nim powierzchnie magazynowe i biurowe. Będzie realizowany zgodnie z ideą ESG.

 

City Park Poznań

 

City Park Poznań powstaje u zbiegu ulic Samotnej, 28 Czerwca 1956 r. i Dolna Wilda w dzielnicy Dębiec. Obiekt będzie mieć powierzchnię 17 tys. m² oraz będzie dysponować 200 miejscami parkingowymi. Wstępnie zakłada się, że ok. 15 tys. m² zajmą powierzchnie magazynowe, a ok. 2 tys. m² przypadnie na biura w standardzie klasy A.

City Park Poznań będzie budynkiem multi-let w formlule BTS, czyli Built-To-Suit, oferowanym przede wszystkim firmom o dużym zapotrzebowaniu na powierzchnię parku logistycznego. Celem jest wynajęcie parku nie więcej niż kilku większym podmiotom. Hala parku jest jednak bardzo elastyczna pod względem konstrukcyjnym i konfiguracyjnym, ponieważ może dzielić się na ponad 20 modułów o powierzchniach magazynowych już od 500 m² w połączeniu z reprezentacyjnymi biurami w standardzie klasy A. Na każdy moduł przypada brama z poziomu 0 i dok z platformą dla TIR-a. Hala i ewentualne moduły obiektu będą mogły być wykorzystywane zarówno do magazynowania, jak i do działalności produkcyjnej, naukowej, badawczo-rozwojowej czy też serwisowej urządzeń lub pojazdów.

 

City Park Poznań

 

Hala parku będzie mieć wysokość 10 m netto. Dzięki grubej membranie w dachu i nowoczesnym płytom warstwowym temperatura w hali całorocznie zawiera się standardowo w przedziale 16–25° C, jednak na życzenie najemcy zakres temperatur może być znacząco zmieniony. Obiekt cechuje także stała kontrolowana temperatura i wilgotność powietrza. Na życzenie najemców hala może one być doświetlana świetlikami dachowymi oraz oknami wycinanymi w elewacjach. Wykonuje się także niestandardowe doki i bramy.

City Park Poznań jest realizowany zgodnie z ideą ESG. W jego projekcie zastosowano tzw. zielone rozwiązania. Zostanie wybudowany m.in. z płyt warstwowych podlegających w 74% recyklingowi. Obiekt będzie certyfikowany w ramach BREEAM. W parku znajdzie się m.in. stacja ładowania samochodów elektrycznych. Na działce wdrożona będzie m.in. rekuperacja wody deszczowej do podlewania zieleni. Powierzchnia biologicznie czynna przekroczy 20% powierzchni inwestycji, co przekłada się na niespełna 9 tys. m². Obiekt będzie pokryty zielonym dachem, a na nim znajdą się ule w ramach międzynarodowej akcji „Adoptuj pszczołę”. Zagospodarowanie terenu zielonego wokół parku będzie miało na celu utworzenie strefy relaksu z ławkami.

 

City Park Poznań

 

Ideal Idea City Park Poznań będzie zlokalizowany w odległości 6 km od centrum miasta, a ponadto niedaleko Portu Lotniczego Poznań-Ławica. W pobliżu znajduje się autostrada A2 i infrastruktura komunikacji miejskiej.

Inwestycja jest najnowszym projektem stołecznego inwestora i dewelopera kompleksów magazynowo-biurowych Ideal Idea Formad (IIF). Jej budowa ruszy na początku 2023 r., a oddanie do użytkowania nastąpi pod koniec III kwartału 2023 r.

– Ogłoszenie poznańskiej inwestycji łączymy z rebrandingiem Ideal Idea – wchodzimy do sektora BTS rozumianego inaczej niż w naszej firmie do tej pory; uruchamiamy nową witrynę internetową i zmieniamy identyfikację wizualną – mówi Jędrzej Dużyński, prezes IIF.

 

Przeczytaj też:

Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

BIK Park Wrocław – II etap w budowie

Panattoni Park Bolesławiec – rusza budowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.