Z certyfikatem środowiskowym ISO 14001:2004

14.01.2008

Classen-Pol S.A., producent stolarki drzwiowej (drzwi i ościeżnice), wyrobów  drewnianych oraz drewnopochodnych i dystrybutor podłóg laminowanych i drewnianych, otrzymał certyfikat na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001:2004.

Certyfikat potwierdza wprowadzenie w firmie Systemu Zarządzania Środowiskowego, który pozwala na prowadzenie działalności w zgodzie z zasadami ochrony środowiska, przy jednoczesnym zwiększaniu efektywności procesów technologicznych. Tym samym firma dołączyła do elitarnego grona przedsiębiorstw, które prowadząc działalność gospodarczą wykazują podejście pro-ekologiczne. Przyznanie firmie Classen-Pol certyfikatu na zgodność z normą ISO 14001 świadczy o tym, że spółka spełnia surowe międzynarodowe standardy ochrony środowiska. Przyjmując normy ISO w tym zakresie spółka Classen-Pol zobowiązała
się do tego, że działalność produkcyjna firmy i same wyroby będą przyjazne dla otoczenia.  Aby uzyskać certyfikat firma musiała potwierdzić, że na każdym etapie swojej działalności przestrzega wszystkich wymagań prawnych w tym zakresie.
– Aby otrzymać certyfikat środowiskowy ISO 14001:2004 musieliśmy precyzyjnie określić wszystkie elementy naszej działalności, które mają wpływ na środowisko naturalne – mówi Agata Piechaczek, Menadżer ds. Marketingu i Reklamy w firmie Classen. – Dzięki wdrożeniu i ciągłemu doskonaleniu Systemu Zarządzania Środowiskowego jesteśmy jeszcze bliżej natury. Cały czas prowadzimy analizy realizujemy programy środowiskowe, nadzorujemy aspekty środowiskowe naszej działalności co pozwala nam minimalizować niekorzystny wpływ na środowisko. Classen-Pol, w trosce o środowisko naturalne, podejmuje działania mające na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu na naturę. Polityka środowiskowa firmy obejmuje m.in. ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów, optymalną gospodarkę opakowaniami oraz racjonalne użytkowanie surowców, materiałów, energii i wody. Wszystko to, czego nie można już wykorzystać, jest poddawane procesowi odzysku lub recyklingu głównie jako paliwo ekologiczne w postaci brykietów drzewnych i drewnopochodnych, doskonałych do palenia w kominkach oraz w piecach centralnego ogrzewania.
ISO 14001:2004 to międzynarodowa norma, która reguluje funkcjonowanie przedsiębiorstwa w zakresie ochrony środowiska. Certyfikat ISO został przyznany spółce Classen-Pol przez polski oddział niemieckiej firmy TÜV Nord, która posiada bogate doświadczenie w certyfikacji systemów zarządzania. Certyfikacji dokonano według niemieckiej akredytacji TGA (certyfikat TÜV CERT).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.