Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Konferencja Roadshow utorowała drogę do utworzenia BACnet Interest Group Polska (BIG-PL)

29.07.2015

Po BACnet Roadshow na Bliskim Wschodzie, konferencja po­zostawiła swój znaczący ślad w Polsce.

W tym wydarzeniu w War­szawie uczestniczyło 85 gości. BACnet to otwarty i neutralny proto­kół komunikacyjny dla sieci w automa­tyce budynku, który jest stale rozwija­ny. Najważniejszymi zagadnieniami są: analityka połączeniowa, bezpieczeń­stwo cyberprzestrzenne w budownic­twie oraz rola branży IT w systemach operacyjnych obiektów i zarządzaniu systemami budynkowymi.

 

 

15 członków jest zainteresowanych dołączeniem do BACnet Interest Gro­up Polska (BIG-PL). Przedstawicielem został Marcin Płoski, wiceprezes Glo­bal Control 5 Sp. z o.o. Paweł Klimczak z IFMA Polska, polskiego oddziału In­ternational Facility Management Association, wyraził chęć bliższej współ­pracy. Wsparcie naukowe zapewni dr Marcin Pawlik z Akademii Górni­czo-Hutniczej w Krakowie. W imie­niu BACnet Interest Group Europe (BIG-UE) członek Rady Doradczej Frank Schubert zaprosił polskiego przedstawiciela do udziału w general­nym spotkaniu BIG-UE w Berlinie we wrześniu.

 

 

Sponsorami i wystawcami podczas konferencji byli: Delta Controls, Sie­mens, Danfoss, Global Control 5, Honeywell, Kieback&Peter and Contemporary Controls.

 

Magdalena Pilich

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube