Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Wielkopolskiej OIIB

04.05.2017

4 kwietnia br. w Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu obradował XVI Zjazd Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Prezydium zjazdu przewodniczył mgr inż. Lech Grodzicki. Na 175 uprawnionych delegatów w zjeździe wzięło udział 133 (76%).

Delegatów oraz przybyłych gości honorowych przywitał Włodzimierz Draber, przewodniczący okręgowej rady WOIIB.

W wystąpieniach gości padło wiele ciepłych słów pod adresem Wielkopolskiej OIIB.

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, zwrócił uwagę na dalszy dynamiczny rozwój budownictwa w Wielkopolsce. W tym rozwoju podkreślił rolę dobrze przygotowanych do działania zawodowego inżynierów budownictwa skupionych w WOIIB.

 

 

Prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej, podkreślił, że od wielu lat trwa bardzo dobra współpraca pomiędzy PP a WOIIB.

Prof. Zbigniew Kledyński, wiceprezes PIIB, zauważył, że każdy zjazd jest ważny z punktu widzenia funkcjonowania samorządu. XVI Zjazd WOIIB powinien wypracować dobre decyzje na podsumowanie w przyszłym roku 4-letniej kadencji. Z. Kledyński omówił podjętą na XV Zjeździe PIIB szeroką dyskusję na temat „Co pomaga, a co przeszkadza w wykonywaniu zawodu inżyniera budownictwa?" Wnioski z tej dyskusji pozwoliły izbie lepiej ustosunkować się do przedstawionego we wrześniu 2016 r. projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

Poinformował delegatów o postępie prac przy remoncie i adaptacji zakupionego budynku na siedzibę PIIB. Liczy na poparcie izb okręgowych w tych działaniach.

Włodzimierz Draber złożył delegatom sprawozdanie z działalności rady w 2016 r. Kazimierz Ratajczak, skarbnik WOIIB, skrótowo wyjaśnił zasady wyliczeń realizacji budżetu w 2016 r. Zabezpieczono wszystkie wydatki statutowe i nie naruszono rezerwy budżetowej. Delegaci zatwierdzili sprawozdania i udzielili absolutorium Okręgowej Radzie.

 

 

Andrzej Mikołajczak, zastępca przewodniczącego Okręgowej Rady, przedstawił „Program działalności na 2017 rok", a skarbnik izby - propozycję budżetu na 2017 r. Oba projekty zostały zatwierdzone.

Następnie wybrano do składu Okręgowych Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej Mirona Maciejewskiego i Mirosława Sztubę.

Podczas zjazdu delegaci przyjęli 6 wniosków: 1 wniosek dotyczący szkoleń i doskonalenia zawodowego, 3 wnioski dotyczące gospodarki finansowej WOIIB, 2 wnioski do rozpoznania i realizacji przez Radę WOIIB.

 

Mirosław Praszkowski

Zdjęcia autora

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+