Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Świętokrzyskiej OIIB

05.05.2017

Delegaci na zjeździe Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa dość szybko uporali się ze sprawami proceduralnymi, zatwierdzili wszelkie sprawozdania, udzielili Okręgowej Radzie absolutorium, przyjęli też bez zastrzeżeń budżet na 2017 r. wynoszący 1 921 820 zł.

Dodatni wynik za 2016 r. w kwocie 159 260,23 zł przeznaczyli na fundusz rezerwowy, z którego można będzie sfinansować przedsięwzięcia remontowe.

- Będzie to trudny rok, bowiem przed izbą uregulowanie należności za prace remontowe na zakupionym piętrze, a do tego być może dojdą nowe roboty, więc koniecznością staje się dalsze oszczędne gospodarowanie - stwierdziła Danuta Jamrozik- -Szymkiewicz, skarbniczka izby. Uczestnicząca w zjeździe Joanna Gieroba, wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, przedstawiła najważniejsze zagadnienia, jakimi się PIIB ostatnio zajmuje, m.in. zasadami obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, konsultacjami i udziałem w tworzeniu kodeksu urbanistyczno-budowlanego, opiniowaniu przepisów dotyczących wymagań wobec budynków, wdrażaniu systemu BIM w budownictwie, szczególnie w małych i średnich firmach, jak i respektowaniem zasad etyki w środowisku.

 

 

Maria Głowacka, prezes Okręgowej Rady Izby Architektów RP, po raz kolejny pozytywnie oceniła współpracę z izbą inżynierów, mówiła o spotkaniach i szkoleniach, a także wzajemnym udziale w konsultacjach dokumentów legislacyjnych. Sygnalizowała konieczność bliższej współpracy z politechniką poprzez interesariuszy jak i angażowania w systemie nauczania doświadczonych specjalistów - praktyków budownictwa i architektury.

Podczas obrad zgłoszono wnioski o: wystąpienie do ministerstwa o przywrócenie obowiązujących poprzednio okresów praktyk zawodowych; nadawanie uprawnień budowlanych w określonych specjalnościach należy przeprowadzać stosownie do odbytej praktyki zawodowej; uporządkowanie procedur związanych z przeprowadzaniem postępowania kwalifikacyjnego i egzaminacyjnego; ujednolicenie interpretacji przepisów dotyczących stosowania drabin w różnych województwach - brak skutkuje nakładaniem mandatów na kierowników budów w niektórych rejonach kraju.

 

 

Delegaci przegłosowali uchwałę o udzieleniu PIIB pożyczki na sfinansowanie remontu obiektu zakupionego na siedzibę.

Uzupełniono wakaty - w składzie delegatów na zjazd PIIB o Bolesława Bal- cerka oraz w komisji rewizyjnej o Adama Muszyńskiego. Podczas obrad 10 osób otrzymało Odznaki Honorowe PIIB.

W zjeździe uczestniczyło 93 delegatów, frekwencja wyniosła 81,6%.

 

Andrzej Orlicz

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+