Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Mazowieckiej OIIB

02.05.2017

31 marca br. w Falentach koło Warszawy odbył się XVI Zjazd Sprawozdawczy Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, który podsumował dorobek mazowieckiego samorządu za 2016 r. i przyjął plan działania na rok 2017.

Obrady uświetniła obecność wielu znakomitych gości: przedstawicieli resortu infrastruktury i budownictwa, Wojewody Mazowieckiego, bratnich izb i współpracujących stowarzyszeń zawodowych oraz uczelni wyższych. Władze krajowe PIIB reprezentowali m.in. jej prezes Andrzej Dobrucki i prof. Zbigniew Grabowski.

 

 

– Mamy dziś liczne dowody – mówił Mieczysław Grodzki, przewodniczący Rady MOIIB – iż nasza izba jest organizacją coraz silniej osadzoną w realiach polskiego życia społeczno-gospodarczego. Jesteśmy rozpoznawani przez przedstawicieli władzy wykonawczej i ustawodawczej jako wyraźnie doceniany partner dla wielu instytucji i organizacji.

Wyniki zeszłoroczne mogą być powodem do satysfakcji, ponieważ prawie we wszystkich obszarach działania izby mamy wyraźny postęp. Jest to znaczący przyrost kadry młodych uprawnionych inżynierów, wzrost zainteresowania dokształcaniem we wszystkich dostępnych formach wraz z czytelnictwem prasy technicznej. Ustabilizował się stan liczebny członków Mazowieckiej OIIB i na koniec roku wyniósł 17 104. W ostatnim roku 20% wszystkich przyznanych uprawnień w kraju otrzymali inżynierowie w MOIIB. W ub.r. już 89% naszych członków przeszło szkolenia i jest to wzrost w ciągu roku o 10%. Zwiększa się proces integracji naszego środowiska i udział w rozgrywkach sportowych, w których odnosimy liczne sukcesy.

 

 

Obserwujemy zjawisko odmładzania się kadry inżynierskiej. Roczniki do 35 roku życia stanowią 10%, a do 45 lat – 30% ogółu członków z uprawnieniami nadanymi w izbie.

Gość zjazdu Andrzej Sawoni z Okręgowej Izby Lekarskiej podziękował za owocną współpracę oraz za bezpośrednie wsparcie MOIIB w urządzeniu zjazdu z ul. Puławskiej do siedziby jego izby.

Zjazd przyjął sprawozdania organów izby za ub.r. i udzielił absolutorium kierownictwu MOIIB. Uchwalono plan pracy na 2017 r. Zasłużonym działaczom wręczone zostały Złote i Srebrne Odznaki PIIB

Następnie prezes A. Dobrucki poinformował o nabyciu nowej siedziby PIIB na Mokotowie i przygotowaniach do remontu oraz prowadzonej zbiórce środków w izbach na ten cel. Stwierdził, że oczekiwałby ze strony MOIIB deklaracji o wpłacie od 4,5 do 6,5 mln zł. Po dyskusji zjazd przegłosował upoważnienie do Rady MOIIB o wynegocjowanie ostatecznej kwoty wkładu izby.

 

Mieczysław Wodzicki

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+