Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

XVII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PIIB

09.07.2018

Na tegorocznym Zjeździe miała także miejsce uroczystość wręczenia Medali Honorowych PIIB osobom szczególnie zasłużonym dla samorządu inżynierów budownictwa. Te zaszczytne medale wręczono: Stefanowi Czarnieckiemu, Andrzejowi Rochowi Dobruckiemu, Ryszardowi Dobrowolskiemu, Leonardowi Szczygielskiemu i Tadeuszowi Wnukowi.

Na przewodniczącego XVII zjazdu delegaci wybrali Mariusza Dobrzenieckiego z Warmińsko-Mazurskiej OIIB. W prezydium zjazdu zasiedli również: Ewa Dworska (Śląska OIIB) i Tadeusz Ponisz (Dolnośląska OIIB) – wiceprzewodniczący oraz Tadeusz Miksa (Łódzka OIIB) i Tomasz Piotrowski (Mazowiecka OIIB) – sekretarze.

Danuta Gawęcka w imieniu Krajowej Rady PIIB zaprezentowała stan budowy i koszty nowej siedziby PIIB w Warszawie przy ul. Kujawskiej, ilustrując swoje wystąpienie ciekawym filmem.

 

Minister Artur Soboń

 

Po wysłuchaniu sprawozdań wszystkich krajowych organów PIIB, delegaci podjęli uchwały o ich przyjęciu oraz udzielili Krajowej Radzie absolutorium za rok 2017.

Następnie odbyła się prezentacja kandydatów na prezesa Krajowej Rady PIIB. Kandydaci - Mieczysław Grodzki (Mazowiecka OIIB) i Zbigniew Kledyński (także Mazowiecka OIIB) przedstawili motywy decyzji o kandydowaniu, swoją dotychczasową działalność zawodową i społeczną, główne cele, które chcieliby realizować na stanowisku prezesa. Na koniec odpowiadali na pytania zadawane przez delegatów. W tajnym głosowaniu wybrano Zbigniewa Kledyńskiego na stanowisko prezesa PIIB na kadencję 2018–2022. W głosowaniu wzięło udział 198 delegatów.

Nowo wybrany prezes podziękował delegatom za wybór, a Mieczysławowi Grodzkiemu za stworzenie silnej konkurencji. Stwierdził, że oczekuje, iż w zmaganiach z problemami stojącymi przed izbą otrzyma wsparcie wszystkich członków samorządu.

 

Prezydium zjazdu: Tadeusz Ponisz, Tadeusz Miksa, Mariusz Dobrzeniecki, Ewa Dworska, Tomasz Piotrowski

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+