Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

VI Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym

31.01.2018

Po raz kolejny Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym.

Impreza ta staje się coraz bardziej popularna i atrakcyjna, przyjeżdża coraz więcej uczestników. W Szczyrku 8-10 grudnia 2017 r. uczestniczyło w niej 58 osób, które reprezentowały 8 izb okręgowych: małopolską, łódzką, podlaską, podkarpacką, warmińsko-mazurską, kujawsko-pomorską, mazowiecką (14 uczestników) i śląską. Program mistrzostw przewidywał cztery turnieje: turniej indywidualny, dwa turnieje par i główny turniej drużynowy o Puchar Przechodni Prezesa PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego. Turniej indywidualny, w którym wzięło udział 48 zawodników, wygrał Andrzej Błachno z Podlaskiej OIIB, przed Tadeuszem Szendzielarzem ze Śląskiej OIIB i Markiem Kamelskim z Mazowieckiej OIIB. Turniej par na punkty meczowe wygrała para W. Starkiewicz - J. Wadowski z Mazowieckiej OIIB, przed T. Mikołajczykiem - T. Pawlakiem również z Mazowieckiej OIIB, trzecie miejsce zajęła para R. Zdon - Z. Kiełbasa z Podkarpackiej OIIB.

 

Uczestnicy mistrzostw

 

W drugim turnieju na zapis maksymalny zwyciężyła para K. Cios - J. Ujma ze Śląskiej OIIB przed S. Stępniewskim - M. Kamelskim z Mazowieckiej OIIB i M. Madejem - J. Zielińskim ze Śląskiej OIIB.

Do głównego turnieju drużynowego przystąpiło 14 zespołów. Wyniki były następujące:

  1. Podlaska OIIB (A. Balunowski - A. Błachno, P. Nowara – W. Ładowski)
  2. Podkarpacka OIIB (R. Zdon - Z. Kiełbasa, J. Znamirowski - R. Opaliński)
  3. Śląska OIIB II (M. Gacek - J. Kozula, J. Hamryszak - T. Owczarz)

Puchar Przechodni Prezesa PIIB został przekazany do Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Prowadzona była również klasyfikacja generalna obejmująca wyniki wszystkich turniejów. Sklasyfikowano 58 zawodników. Pierwsze dwa miejsca zajęli Andrzej Błachno i Andrzej Balunowski z Podlaskiej OIIB, a trzecie miejsce zajął Tadeusz Szendzielarz ze Śląskiej OIIB. W mistrzostwach wzięło udział sześć pań, z których najwyżej sklasyfikowana została Ewa Chłopecka z Mazowieckiej OIIB.

 

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z Podkarpackiej, Podlaskiej i Śląskiej OIIB

 

Całość Mistrzostw PIIB w Brydżu Sportowym przygotował i wzorowo poprowadził krajowy sędzia PZBS Adrian Bakalarz.

Po rozegraniu turnieju drużynowego nastąpiło rozdanie pucharów i nagród, które wręczali: Józef Kluska, Roman Karwowski, Janusz Kozula i Jerzy Kotowski - zastępca przewodniczącego Rady Mazowieckiej OIIB.

Mistrzostwa odbyły się w miłej, koleżeńskiej atmosferze, a na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników na kolejne w 2018 r.

 

Janusz Kozula

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+