Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szkolenie sekretarzy i dyrektorów biur

08.06.2018

W drugim bloku szkoleniowym dotyczącym public relations U. Kieller-Zawisza omówiła działania okręgowych izb na polu przekazywania informacji oraz budowania medialnego wizerunku samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, natomiast Anna Mazur, szkoleniowiec ds. PR, zapoznała uczestników m.in. z podstawami przekazu medialnego, oczekiwaniami mediów, ich specyfiką oraz sztuką wystąpień publicznych.

W drugi dzień szkolenia sekretarzy okręgowych izb i dyrektorów biur odwiedził Andrzej R. Dobrucki, prezes PIIB, który z uwagą przysłuchiwał się podejmowanym tematom i problemom, jakie zgłaszali uczestnicy spotkania.

W swoim wystąpieniu prezes PIIB zwrócił uwagę na potrzebę solidarności i wspólnego działania wszystkich okręgowych izb. Odniósł się do zmian legislacyjnych dotyczących działalności inżynierów budownictwa i samorządu zawodowego. Zaznaczył potrzebę podnoszenia kwalifikacji przez członków samorządu zawodowego oraz współdziałania z innymi samorządami i organizacjami budowalnymi związanymi z branżą. Prezes PIIB zwrócił także uwagę na potrzebę wyrównywania szans dla członków naszego samorządu, należących do różnych pod względem wielkości izb. - Dlaczego inżynier w dużym mieście ma dostęp do większej liczby szkoleń niż w małej miejscowości? Dlaczego inżynier w dużym mieście może korzystać w większym stopniu z tego, co mu oferuje jego izba niż inżynier należący do małej izby? Przecież płacą takie same składki! Tak nie może być. Musimy znaleźć rozwiązanie - zaakcentował A.R. Dobrucki.

Marek Walicki omówił przygotowania do XVII Krajowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PIIB zarówno od strony merytorycznej, jak i organizacyjnej. Podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla samorządu zawodowego.

Uczestnicy spotkania zapoznali się również z tematem ubezpieczeń członków PIIB, który zaprezentowali Maria Tomaszewska-Pestka i Jacek Maniura.

W dalszej części redaktor Barbara Mikulicz-Traczyk mówiła o bieżącej współpracy z okręgowymi izbami, a Adam Kuśmierczyk i Wojciech Stańczuk z firmy Entim przybliżyli słuchaczom zagadnienia związane z funkcjonowaniem strony internetowej PIIB oraz możliwościami i usługami dostępnymi dla członków samorządu.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube