Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pierwsze posiedzenie Komisji ds. komunikacji społecznej

31.10.2018

W dniu 19 października br. odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. komunikacji społecznej Krajowej Rady PIIB.

Jej uczestnicy omawiali zagadnienia związane z komunikacją społeczną, mające na celu umacnianie w społeczeństwie pozycji inżyniera budownictwa jako zawodu zaufania publicznego.

Obrady komisji prowadził Andrzej Pawłowski, jej przewodniczący. Na początku przedstawił zakres działań komisji, który określa Uchwała (nr 21/R/18) Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, powołująca ją do życia.

- Działania te mają na celu umocnienie prestiżu i rangi zawodu inżyniera budownictwa oraz budowanie zaufania społecznego do naszych koleżanek i kolegów, wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie - podkreślił Andrzej Pawłowski.

 

Andrzej Pawłowski

 

W czasie dyskusji uczestnicy posiedzenia zgłaszali swoje spostrzeżenia i uwagi oraz rekomendowali działania, które powinny być podjęte w pierwszej kolejności. Jan Żakowski z Małopolskiej OIIB zwrócił uwagę na obecny wizerunek inżynierów budownictwa i samorządu zawodowego, zaznaczył rolę komunikacji wewnętrznej oraz odniósł się do czekających komisję prac. Reprezentujący Podkarpacką OIIB Piotr Chmura przekazał informację o realizowanych w jego okręgowej izbie pomysłach, które mogłyby nabrać charakteru ogólnopolskich działań.

Natomiast Urszula Kieller-Zawisza, rzecznik prasowy PIIB, odniosła się do obecnie realizowanej polityki public relations, współpracy z okręgowymi izbami oraz działań mających na celu upowszechnianie zawodu inżyniera budownictwa jako zawodu zaufania publicznego.

 

Ewa Burnos i Mirosława Ogorzelec

 

Piotr Bajno

 

Skład osobowy Komisji ds. komunikacji społecznej:

Dolnośląska OIIB - Andrzej Pawłowski, przewodniczący

Dolnośląska OIIB - Piotr Zwoździak

Kujawsko-Pomorska OIIB - Renata Staszak

Lubelska OIIB - Tomasz Grzeszczak Lubuska OIIB - Ewa Burnos

Łódzka OIIB - Jacek Szer

Małopolska OIIB - Jan Żakowski Mazowiecka OIIB - Mariusz Okuń

Opolska OIIB - Piotr Bajno

Podkarpacka OIIB - Piotr Chmura

Podlaska OIIB - Jerzy Bukowski

Pomorska OIIB - Paweł Gostański

Śląska OIIB - Tomasz Radziewski Świętokrzyska OIIB - Andrzej Pawelec

Warmińsko-Mazurska OIIB - Andrzej Kierdelewicz

Wielkopolska OIIB - Mirosława Ogorzelec

Zachodniopomorska OIIB - Katarzyna Koczergo

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+