Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Narada przewodniczących Okręgowych Komisji Rewizyjnych i członków Krajowej Komisji Rewizyjnej

06.02.2018

15-16 stycznia br. odbyła się w Warszawie narada przewodniczących Okręgowych Komisji Rewizyjnych i członków Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Szczególnie interesująca była debata w pierwszym dniu spotkania pt.: „Ocena efektywności działalności Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i propozycje konsolidacji funkcjonowania naszego samorządu". Uczestnicy debaty jako doświadczeni działacze samorządu budowlanych wypowiedzieli się w wielu istotnych kwestiach dotyczących jego funkcjonowania. W dyskusji zwrócono uwagę na niżej wymienione problemy:

  • zwiększenie środków finansowych na promocję naszego samorządu zawodowego w przestrzeni publicznej;
  • ustalenie, jakie „produkty" powinny być finansowane z funduszu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i dostępne dla wszystkich członków;
  • spowodowanie skutecznego stosowania Kodeksu zasad etyki zawodowej przez członków PIIB;
  • wprowadzenie efektywnych sposobów form doskonalenia zawodowego - dostępnego dla wszystkich członków samorządu;
  • wprowadzenie zapisów w ustawie, statucie oraz regulaminach, umożliwiających skuteczny nadzór nad działalnością organów krajowej izby i nad organami okręgowych izb.

Na zakończenie pierwszego dnia narady przewodniczący KKR wręczył przewodniczącym Okręgowych Komisji Rewizyjnych pisemne podziękowania za wieloletnią współpracę.

 

 

W drugim dniu narady omówiono i przekazano kilka dokumentów potrzebnych do pracy OKR, w tym:

  • wnioski z narady szkoleniowej w Łodzi;
  • instrukcję przeprowadzenia przez OKR kontroli organów okręgowych izb;
  • opinię prawną w sprawie dostępu komisji rewizyjnych do dokumentów w świetle przepisów o ochronie danych osobowych.

Naradę zakończono wymianą informacji dotyczącą dokumentów, jakie powinny przygotować OKR na zakończenie czwartej kadencji PIIB.

 

Tadeusz Durak przewodniczący KKR

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+