Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Narada przewodniczących Okręgowych Komisji Rewizyjnych i członków Krajowej Komisji Rewizyjnej

06.02.2018

15-16 stycznia br. odbyła się w Warszawie narada przewodniczących Okręgowych Komisji Rewizyjnych i członków Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Szczególnie interesująca była debata w pierwszym dniu spotkania pt.: „Ocena efektywności działalności Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i propozycje konsolidacji funkcjonowania naszego samorządu". Uczestnicy debaty jako doświadczeni działacze samorządu budowlanych wypowiedzieli się w wielu istotnych kwestiach dotyczących jego funkcjonowania. W dyskusji zwrócono uwagę na niżej wymienione problemy:

  • zwiększenie środków finansowych na promocję naszego samorządu zawodowego w przestrzeni publicznej;
  • ustalenie, jakie „produkty" powinny być finansowane z funduszu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i dostępne dla wszystkich członków;
  • spowodowanie skutecznego stosowania Kodeksu zasad etyki zawodowej przez członków PIIB;
  • wprowadzenie efektywnych sposobów form doskonalenia zawodowego - dostępnego dla wszystkich członków samorządu;
  • wprowadzenie zapisów w ustawie, statucie oraz regulaminach, umożliwiających skuteczny nadzór nad działalnością organów krajowej izby i nad organami okręgowych izb.

Na zakończenie pierwszego dnia narady przewodniczący KKR wręczył przewodniczącym Okręgowych Komisji Rewizyjnych pisemne podziękowania za wieloletnią współpracę.

 

 

W drugim dniu narady omówiono i przekazano kilka dokumentów potrzebnych do pracy OKR, w tym:

  • wnioski z narady szkoleniowej w Łodzi;
  • instrukcję przeprowadzenia przez OKR kontroli organów okręgowych izb;
  • opinię prawną w sprawie dostępu komisji rewizyjnych do dokumentów w świetle przepisów o ochronie danych osobowych.

Naradę zakończono wymianą informacji dotyczącą dokumentów, jakie powinny przygotować OKR na zakończenie czwartej kadencji PIIB.

 

Tadeusz Durak przewodniczący KKR

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube