Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Gala Finałowa Konkursu Budowa Roku Podkarpacia 2017

05.10.2018

Nagrody otrzymali wykonawcy – Przedsiębiorstwo Budowlane PROFBUD Sp. z o.o. Rzeszów, AJ PROFIBUD Sp. z o.o. Sp.K. Chmielnik, SB COMPLEX Sp. z o.o. Sp. K. Rzeszów, Przedsiębiorstwo Budowlane BESTA Sp. z o.o. Rzeszów, ERBUD Rzeszów Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa MEGARON Kornak Tomasz Mielec, ADAMIETZ Sp. z o.o. Strzelce Opolskie, HOCHTIEF Polska S.A. Warszawa Oddział w Krakowie, Grupa Handlowa „Feniks” Sp. z o.o. Lutoryż, Zakład Remontowo-Budowlany Jan Ciepły Rzeszów, AKAR Sp. z o.o. Rzeszów.

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Podkarpacki przyznało nagrody w dwóch kategoriach: odnawialne źródła energii oraz instalacje przemysłowe. W tych kategoriach nagrodzono wykonawców: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe INWEST L. Kaczmarczyk sp.j. Mielec, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe INTEGRAL Sp. z o.o. Rzeszów oraz DARJAN sp. z o.o. Hoczew.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Rzeszowsko-Lubelski przyznały nagrody w kategorii obiekty komunikacyjne. Wśród nagrodzonych wykonawców znaleźli się: PRKil-PNUIK (Trakcja PRKil S.A. i Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o.), Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o. w Stalowej Woli, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. w Dębicy, MATBUD Sikora Sylwia Boguchwała, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu, Wolmost Sp. z o.o. w Rzeszowie, Mostostal Kielce S.A., Przedsiębiorstwo wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. w Będzinie oraz AZI-BUD Sp. z o.o. w Będzinie.

Nagrodę GRAND PRIX oraz tytuł Budowy Roku Podkarpacie 2017, przyznaną przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Podkarpacką Okręgową Izbę Architektów RP, zdobył ST TOWER – budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługowo-handlową usytuowany w Rzeszowie przy ul. Lewakowskiego. Inwestorem obiektu jest „PREIS” Paweł Preisner Tyczyn. Wykonawcą – SB COMPLEX Sp. z o.o. Sp. K. Rzeszów. Jednostka projektująca: BLOK Architekci Sp. z o.o. Kraków. Główni projektanci: architektury – mgr inż. arch. Wojciech Stawowczyk, konstrukcji – mgr inż. Karol Kaczmarek, mgr inż. Janusz Pietrzak. Obiekt jest budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym z częścią usługowo-handlową oraz parkingiem podziemnym. Na czternastu kondygnacjach znajduje się 66 lokali mieszkalnych mających charakterystyczne, okazałe galerie na całym obwodzie budynku. Na parterze zlokalizowany jest lokal usługowo-handlowy z częścią socjalną i tarasem. Garaż podziemny ma 37 miejsc postojowych oraz komórki lokatorskie i jest dostępny poprzez klatkę schodową lub windę, zaś dla pojazdów przez pochylnię zjazdową. Lokale mieszkalne zasilane są w centralne ogrzewanie, zimną i ciepłą wodę z sieci miejskiej, mają wentylację mechaniczną oraz klimatyzację. Budynek zlokalizowany jest w śródmieściu w sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych, dominuje wysokością oraz imponuje ciekawą architekturą. Powierzchnia zabudowy: 1107,6 m2, powierzchnia użytkowa: 5490,9 m2, kubatura: 24 293,5 m3, wysokość: 42,97 m.

 

Nagroda GRAND PRIX oraz Tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2017 – ST TOWER w Rzeszowie

 

Nagroda I Stopnia oraz tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2017 w kategorii Obiekty mieszkalne o charakterze zabudowy staromiejskiej - budynek mieszkalno-usługowy w Przemyślu

 

Nagroda I Stopnia oraz tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2017 w kategorii obiekty komunikacyjne – most przez rzekę Bukowa w m. Domostawa dk nr 19

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube