Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dzień Budowlanych Mazowsza 2017

07.11.2017

28 września br. inżynierowie Mazowsza tegoroczny Dzień Budowlanych obchodzili wspólnie z pracownikami i studentami Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej w ich siedzibie.

Przybyłych powitał gospodarz prof. Andrzej Garbacz, dziekan WIL PW, który podkreślił, iż jest to wspólny dzień współpracujących na co dzień organizacji, z których Mazowiecka Izba Inżynierów Budownictwa obchodzi XV rocznicę powstania, a WIL - 200-lecie tradycji. Dziekan poinformował o działalności wydziału, który jest jednostką badawczą, kształcącą młodzież z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć nauki i techniki światowej. Podziękował izbie za owocną współpracę, kierując szczególne słowa uznania do jej przewodniczącego Mieczysława Grodzkiego za wspieranie działań wydziału.

M. Grodzki przywitał gości, w tym Tomasza Żuchowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Anitę Oleksiak, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Elżbietę Lanc, wicemarszałka województwa mazowieckiego, Zbigniewa Janowskiego, przewodniczącego ZZ „Budowlani", prof. Zbigniewa Kledyńskiego, zastępcę prezesa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, i prof. Zbigniewa Grabowskiego, Prezesa Honorowego PIIB. Przewodniczący MOIIB stwierdził, że tegoroczny Dzień Budowlanych Mazowsza to tradycyjna uroczystość podkreślająca dorobek i znaczenie naszych profesji. Tym razem jest również okazją do świętowania jubileuszu 15 lat istnienia samorządu zawodowego inżynierów budownictwa w stolicy i województwie.

 

 

W dokonaniach środowiska budowlanego podkreślił udział izby. - Wpisała się ona chwalebnie w te działania środowiska - podkreślił - które zdążają do unowocześnienia pracy budowlanych, podniesienia poziomu kadry, poprawy jakości realizowanych obiektów i lepszego wykorzystania potencjału inżynierów i techników.

W samorządzie zawodowym budownictwo zyskało zorganizowaną i fachową organizację, godnego przedstawiciela wobec władz państwowych i samorządów terytorialnych. Samorząd staje się trzecią siłą - po rządzie i samorządzie lokalnym - wpływającą na kształtowanie relacji w budownictwie i na racjonalne postrzeganie zawodu inżyniera budownictwa w społeczeństwie.

Przewodniczący MOIIB stwierdził, że największe atuty minionego okresu to: ustabilizowanie się stanu liczbowego członków w izbie, zwiększające się zatrudnienie w firmach budowlanych, aktywizacja działań izby na rzecz członków w zakresie doskonalenia zawodowego.

Uroczystości były też okazją do uhonorowania inżynierów, szczególnie zasłużonych dla realizacji obiektów w ich wszystkich fazach, działalności edukacyjnej, popularyzatorskiej, prawnej. Tych wyrazów uznania, w postaci Złotych Odznak „Zasłużony dla Budownictwa", „Za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej", złotych i srebrnych odznak honorowych PIIB, było wiele. Wręczono również statuetki „Złoty Promotor Budownictwa" przyznane przez Radę MOIIB. Rozstrzygnięto również VII Konkurs MOIIB „Firma Inżynierska Mazowsza 2017 roku". Druga część uroczystości poświęcona była WIL Politechniki Warszawskiej.

 

Mieczysław Wodzicki

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+