Szkło antyrefleksyjne SGG VISION-LITE w obiektach sportowych

01.06.2012

Laminowane antyrefleksyjne szkło SGG VISION-LITE to produkt idealny do zastosowań w takich miejscach jak obiekty sportowe. Znakomicie przezierne, zapewnia optymalnąwidoczność przedmiotów po drugiej stronie szyby. To ono, oprócz piłki, jest bohaterem wielu stadionów w Europie, w tym również stadionu Cracovii.

Antyrefleksyjne szkło SGG VISION-LITE firmy Saint Gobain-Glass stworzone zostało z myślą o zastosowaniach, gdzie wymagana jest idealna widoczność otoczenia po drugiej stronie szyby. Takim miejscem jest między innymi pomieszczenie strefy VIP (tzw. Skybox) na stadionie Cracovii, gdzie ważni goście, w komfortowych warunkach, mogą z zapartym tchem śledzić losy piłki. Na krakowskim stadionie szkło SGG VISION-LITE ma za zadanie zapewnić znakomitą przezierność, by żaden, nawet najmniejszy szczegół, nie umknął uwadze pasjonatów piłkarskich zmagań lub innych sportowych rozgrywek. Niskie odbicia szkła SGG VISION LITE (ośmiokrotnie niższe niż w przypadku zwykłego szkła) pozwalają uzyskać idealną widoczność rzeczy znajdujących się po drugiej stronie szyby, dzięki czemu obserwatorom nie przeszkadzają ani refleksy światła, ani odbijające się w szkle elementy otoczenia.

 

 

SGG VISION-LITE uzyskuje się poprzez powlekanie jednej powierzchni szkła ekstra białego SGG DIAMANT tlenkami metali w procesie napylania katodowego w warunkach próżni. (Tlenki tworzą powłokę, która zapobiega powstawaniu odbić.) Następnie dwie powlekane tafle łączy się ze sobą w procesie laminowania, umieszczając powłokę antyrefleksyjną po zewnętrznych stronach szkła.

Antyrefleksyjne szkło firmy Saint-Gobain Glass ma szerokie spektrum zastosowań. Znakomicie sprawdza się jako materiał witryn sklepowych, gablot jubilerskich, osłon zabezpieczających cenne obrazy, przeszklonych ścian w restauracjach, szyb oddzielających sektory na stadionach, czy ekranów projekcyjnych. Często używane jest także w studiach telewizyjnych, wieżach  kontrolnych na lotniskach oraz w kabinach tłumaczy.

Zaletą szkła VISION-LITE jest też to, że oprócz funkcji antyrefleksyjnej i ochronnej (klasa antywłamaniowości P2A wg normy PN-EN 356) może pełnić dodatkowe zadania: na przykład izolować akustycznie lub termicznie.

 

 

Co ważne, SGG VISION-LITE jako jedyne laminowane antyrefleksyjne szkło na rynku jest  produkowane w formacie jumbo, czyli tafli o wymiarach 3,21 x 6,0 m. Takie gabaryty zwiększają spektrum jego użycia na przykład w obiektach handlowych.

Szkło SGG VISION-LITE wymaga szczególnego traktowania podczas montażu – powinno być przetwarzane i montowane zgodnie z zasadami obowiązującymi szkła z powłoką (podczas montażu pionowego należy uważać, żeby powłoka antyrefleksyjna nie była narażona na zarysowania lub ślady materiałów montażowych).

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in