Szklenie elektrochromowe SageGlass

24.08.2016

Najnowsze rozwiązanie Vetrotech Saint-Gobain, szklenie elektrochromowe, wpisuje się w obecny trend architektoniczny wykorzystujący duże szklenia, a przy okazji pozwala na dowolne zmiany przejrzystości szyb.

Technologia szklenia elektrochromowego była wykorzystywana już wcześniej na mniejszą skalę choćby w przemyśle motoryzacyjnym w szyberdachach czy też lusterkach wstecznych. To rozwiązanie polega na umieszczeniu specjalnej powłoki wypełnionej cząsteczkami kryształów w postaci płynnej pomiędzy dwiema taflami szkła. W celu zmiany przejrzystości materiał jest poddawany działaniu niewielkiej energii elektrycznej powodującej zmianę właściwości optycznych szyby.

Nasze rozwiązanie pozwala na dopasowanie stopnia przejrzystości szklenia do panujących warunków atmosferycznych za pomocą jednego kliknięcia. SageGlass daje do wyboru 4 fazy przejścia od przejrzystej poprzez lekko, średnio i całkowite przyciemnienie tafli szklenia – mówi Grzegorz Sołtys, dyrektor oddziału Vetrotech Saint-Gobain International AG w Polsce.

Szklenie elektrochromowe niweluje dokuczliwe ciepło i silne promienie słoneczne, a zarazem nie pozbawia osób wewnątrz budynku dostępu do naturalnego światła. Pozwala również na tworzenie dużych konstrukcji dachowych i elewacyjnych w pełni wykonanych ze szkła.

 

 

Szklenie SageGlass zapewnia o 20% jaśniejsze wnętrza klas szkolnych czy bibliotek, co pomaga w lepszym przyswajaniu informacji. Potwierdzają to wyniki badań wskazujące, że uczniowie znajdujący się w pomieszczenia lepiej oświetlonych uczą się szybciej o niemal 25%. Szyby elektrochromowe chronią ponadto przed oślepiającym słońcem oraz zbytnim nagrzaniem wnętrza. Ich montaż w szpitalach i budynkach o zastosowaniu medycznym pozwala utrzymać optymalne warunki do lepszej kuracji znajdujących się w nich pacjentów.

Zastosowanie szklenia elektrochromowego w biurowcach pozwala na stworzenie optymalnych warunków dla pracowników. Funkcja przyciemnienia jedynie wybranych stref umożliwia zmianę właściwości optycznych szyb ze względu na kąt padania promieni słonecznych. Dzięki temu w przeciągu kilku minut przyciemnimy szyby znajdujące się w pokoju konferencyjnym, gdzie ma zostać wyświetlona prezentacja czy film szkoleniowy. Ponadto, wykorzystując najnowsze technologie, istnieje możliwość zarządzania systemem przyciemnień z poziomu urządzeń mobilnych.

Szklenia SageGlass można wykonać w wielu niestandardowych kształtach: trapezach, równoległobokach czy też trójkątach o różnej wielkości. Szyby elektrochromowe są także bardzo wytrzymałe. Ich solidność potwierdzona została przez wyniki rozmaitych testów przeprowadzonych przez niezależne instytucje, m.in. Departament Energii Stanów Zjednoczonych, który badał ich odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ warunków atmosferycznych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in