Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Systemy ociepleń firmy maxit

25.05.2007

Firma maxit to doświadczony i innowacyjny producent. Oferuje produkty i systemowe rozwiązania z zakresu chemii budowlanej, od popularnych po wysoce specjalistyczne, a także keramzyt i wyroby z keramzytu. Od kilkudziesięciu lat technologie maxit są obecne na placach budów całej Europy oraz w wielu innych częściach świata.
Artykuł sponsorowany
Firma maxit to doświadczony i innowacyjny producent. Oferuje produkty i systemowe rozwiązania z zakresu chemii budowlanej, od popularnych po wysoce specjalistyczne, a także keramzyt i wyroby z keramzytu. Od kilkudziesięciu lat technologie maxit są obecne na placach budów całej Europy oraz w wielu innych częściach świata.
Z powodzeniem były stosowane przy realizacji licznych, bezprecedensowych inwestycji, m.in.: platform wiertniczych na Morzu Północnym, mostu łączącego Danię i Szwecję, kopalni diamentów w Ghanie, wysokościowców w Malezji. maxit to także rozwiązania dla kompleksowego budowania domów, od fundamentów i ścian zaczynając, poprzez wykańczanie wnętrz, na elewacjach (w tym - systemach ociepleń) kończąc.

 
Systemy ociepleń maxit przeznaczone są do budynków nowych i poddawanych termomodernizacji. To jedna z najszerszych na rynku ofert elewacyjnych. Obszar ich zastosowania obejmuje również izolacje termiczne i akustyczne w garażach podziemnych. Rozwiązania maxit mają wiele zalet:
■ Warstwa ocieplająca z wełny mineralnej lub styropianu.
■ Różnorodność wykończenia: tynkiem mineralnym, akrylowym, silikatowym, silikonowym lub farbami z szerokiej oferty fi rmy maxit.
■ Wiele faktur  powierzchni ściany: gładka, baranek, kornik, rustykalna; w szerokim zakresie uziarnienia.
■ Bogata paleta kolorów - pastelowych lub żywych - według wzornika lub na zamówienie. Stosowanie wysokiej   jakości   pigmentów,   odpornych na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV, gwarantuje trwałość kolorów.
■ Najnowszej generacji dodatki algo- i  grzybobójcze  zapewniają  optymalne zabezpieczenie mikrobiologiczne elewacji.
■ Produkty przystosowane są do nakła
 
Możliwość    doboru    rozwiązania wedle  zasobności  kieszeni  -   od wersji   prostych,   ekonomicznych (w tym najtańszej, z warstwą klejowo-szpachlową, a zarazem tynkiem „2 w 1" - maxit multi 290, do ewentualnego pomalowania lub dokończenia w następnym etapie) - do najbardziej zaawansowanych technologicznie, ekskluzywnych.
■ Gwarancja   rozwiązania   każdego problemu z ocieplaniem budynku - dzięki unikalnej możliwości kompozycji poszczególnych elementów składowych.
■ Najwyższa wytrzymałość mechaniczna   i   elastyczność   systemów, np. dzięki wzmocnieniu zaprawy maxit Serpo 410 mikrowłóknami rozproszonymi w masie.
■ Trwałość  i  odporność  na  niekorzystne warunki atmosferyczne zapewniająca pełną ochronę elewacji; rozwiązania  sprawdzone  w surowych   warunkach   klimatycznych Skandynawii.
■ Kompletność systemów - spełniających wymagania polskich i europejskich norm technicznych - dająca gwarancje trwałości.
■ Uzupełnienie o inne rozwiązania elewacyjne: wysokiej jakości tynki tradycyjne, nowoczesne tynki cienkowarstwowe i dekoracyjne, farby, fugi do klinkieru.
{mospagebreak}
Charakterystyki systemów
 
maxit WM - system ocieplania budynków z warstwą izolacyjną z wełny mineralnej (lamela lub płyty). Elementy systemu:
■ zaprawa klejąca  do wełny maxit Serpo 405, opcje: maxit Serpo 410, maxit multi 280, maxit multi 290,
■ wełna mineralna fasadowa (płyta lub lamele) - grubość wg projektu technicznego ocieplenia,
■ łączniki  mechaniczne  maxit  Serpo (zależnie od rodzaju i grubości wełny),
■ siatka z powlekanego włókna szklanego zabezpieczona przed alkalia mi maxit Serpo 397,
■ zaprawa klejowo-szpachlowa maxit Serpo 410 zbrojona w masie mikro włóknami,
■ grunt maxit prim 1050 (maxit GT),
■ tynk - opcje: mineralno-polimerowy maxit kolor plus (baranek, kornik i rustykalny); silikatowy maxit sil; silikonowy maxit silco (baranek i kornik).
 
maxit VWS - system ocieplania budynków z warstwą izolacyjną ze styropianu. Elementy systemu:
■ zaprawa klejąca  do wełny maxit Serpo 403, opcje: maxit Serpo 405, maxit Serpo 410, maxit multi 280, maxit multi 290,
■ styropian - grubość wg projektu technicznego ocieplenia,
■ łączniki mechaniczne maxit Serpo (typ zależny od grubości izolacji),
■ siatka z powlekanego włókna szklanego zabezpieczona przed alkaliami maxit Serpo 397,
■ zaprawa klejowo-szpachlowa maxit multi 280, opcje: maxit Serpo 410 (zbrojona  mikrowłóknem),   maxit multi 290 - biała,
■ grunt maxit prim 1050 (maxit GT),
■ tynk - opcje: akrylowy maxit spectra;  mineralno-polimerowy (baranek, kornik i rustykalny) maxit kolor plus; silikatowy maxit sil; silikonowy maxit silco (baranek i kornik),
■ farby (opcja dla tynku maxit kolor plus): egalizacyjna - maxit color   Egalisationsfarbe,    silikatowa - maxit  Silikatfarbe,   silikonowa
- maxit Siliconharzfarbe.
więcej informacji na www.maxit.pl
maxit sp. z o.o.   


Firma maxit wchodzi w skład maxit Group - organizacji skupiającej producentów materiałów budowlanych, należącej do wiodącego, światowego koncernu HeidelbergCement Group. W Polsce w strukturze koncernu działają: lider w branży cementowej Grupa Górażdże oraz - w ramach maxit Group - fi rmy maxit (wraz z marką Deitermann) i m-tec.


ZAMÓW PRENUMERATĘ

Artykuł zamieszczony 
w "Inżynierze budownictwa", 
maj 2007. 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube