Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Specjalistyczne powłoki ochronne - system Gepotech

Artykuł sponsorowany

02.08.2018

Aby system mógł odpowiednio funkcjonować, potrzebne są specjalistyczne materiały pomocnicze w postaci szerokiej gamy żywic gruntujących, butylowych samoprzylepnych taśm uszczelniających, geowłóknin, profili dylatacyjnych oraz specjalnych żywic służących w niektórych rozwiązaniach do malowania powłoki celem uzyskania pożądanego koloru.

Wszechstronne właściwości materiału jak i odpowiednio dobrane materiały podkładowe dają nam pełen szereg możliwości zastosowania systemów ochrony konstrukcji w dzisiejszym budownictwie.

Z przykładowych zastosowań można wymienić:

  • zabezpieczenie elementów konstrukcji przed agresją chemiczną: gospodarka wodno-ściekowa, wszelkiego rodzaju tace oraz zbiorniki, zabezpieczające i gromadzące agresywne media;
  • obiekty hydrotechniczne, zapory wodne, stopnie wodne, nabrzeża portowe;
  • zbiorniki przeciwpożarowe, baseny kąpielowe;
  • zabezpieczenie przed obciążeniami mechanicznymi: powłoki ochronne posadzek przemysłowych i nawierzchni parkingów;
  • zabezpieczenie przed wpływami atmosferycznymi i promieniowaniem UV: renowacje powierzchni dachów z betonu, blachy, papy, folii PVC;
  • wszelkiego rodzaju izolacje dachów zielonych, tarasów;
  • materiał może być również stosowany w odpowiedniej konfiguracji, ze względu na bardzo wysoki stopień odprowadzania ładunków elektrostatycznych, w strefach zagrożenia wybuchem i obszarach występowania ładunków elektrostatycznych.

Dzięki tak zaawansowanej technologii obiekt, w którym zastosowany został system polimocznikowy, może być przywrócony do eksploatacji w bardzo krótkim czasie po zakończeniu nakładania powłok, co w znacznym stopniu redukuje wysokie koszty związane z wyłączeniem obiektu z użytkowania na czas remontu i przeprowadzenia napraw.

 

inż. Paweł Poźniak

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o.

 

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o.

ul. Sklęczkowska 18A, 99-300 Kutno

tel. +48 24 254 73 42

fax +48 24 253 64 27

www.schomburg.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube