Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Projekt nowej posadzki przemysłowej lub renowacja wyeksploatowanej

Artykuł sponsorowany

15.03.2019

Renowacja posadzki przemysłowej z zastosowaniem powłok żywicznych

Do renowacji posadzek świetnie nadają się samopoziomujące posadzki weberfloor. Są one idealnym rozwiązaniem pod posadzki żywiczne, szczególnie w przypadku gdy:

  • podłoże jest bardzo nierówne i warstwa finalna posadzki żywicznej musiałaby być bardzo gruba, aby wypełnić ubytki lub zniwelować nierówności;
  • wymagana jest niewielka grubość warstwy żywicznej, a konieczne jest dokładne wypoziomowanie lub zwiększenie grubości podłoża;
  • konieczne jest wykonanie warstwy wzmacniającej pomiędzy stosunkowo słabym betonem a nawierzchnią żywiczną.

Dzięki wcześniejszemu wypoziomowaniu podłoża jedną z posadzek weberfloor, wykonywanie posadzki żywicznej jest szybsze, łatwiejsze i tańsze, ponieważ gdy powierzchnia jest równa, zużycie materiału jest mniejsze.

 

 

Jak przygotować podłoże do renowacji?

Dobór systemu posadzkowego w bardzo dużym stopniu determinuje rodzaj i stan podłoża, które powinno być nośne, stabilne, suche i wolne od zanieczyszczeń. Przed rozpoczęciem należy je oczyścić mechanicznie, np. przez śrutowanie lub frezowanie.

Wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna wynosić przynajmniej 1,5 N/mm². Jeżeli jest to 1,0–1,5 N/mm² lub podłoże jest nierówne, należy w pierwszej kolejności wykonać podkład z zaprawy weber.floor 4602 Industry Base Extra lub weber.floor 4310. W przypadku wytrzymałości poniżej 1,0 N/mm², podłoże należy wzmocnić głęboko penetrującą żywicą epoksydową weber.tec EP 19.

Słabe lub miękkie podłoża (np. asfalt), które pod wpływem obciążeń mogą się odkształcać lub pękać, należy usunąć. Podłoża o podwyższonej wilgotności resztkowej (do 6% CM) należy zagruntować specjalistyczną żywicą weber.tec EP SG.

 

Przygotowanie do renowacji – gruntowanie podłoża

Przed zastosowaniem posadzki weberfloor podłoże należy zagruntować odpowiednim preparatem:

  • weber.floor 4716 – w przypadku chłonnych podłoży betonowych o wytrzymałości na odrywanie powyżej 1 N/mm²,
  • weber.tec EP 10 – w przypadku stosowania wzmocnienia podłoża żywicą weber.tec EP19,
  • weber.tec EP SG – w przypadku podłoży wilgotnych i zanieczyszczonych olejami.

Zagruntowaną powierzchnię należy chronić przed zapyleniem.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube