Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic

13.10.2017

Firma Stiebel Eltron wprowadziła do swojej oferty dwa zestawy z pompą ciepła WPL 17 ACS Classic, która pozwoli uzyskać energię w sposób przyjazny dla środowiska oraz przyczyni się do znacznych oszczędności związanych z obniżeniem rachunków za prąd.

Pompa sprzedawana jest w dwóch zestawach - WPL 17 ACS plus Set 1 oraz WPL 17 ACS plus Set 2, które zawierają wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego działania systemu. Zestawy przeznaczone są z do domów jednorodzinnych o powierzchni od 120 do 250 m².

Pompa WPL 17 ACS Classic to rozwiązanie, które nie tylko ograniczy wydzielanie szkodliwego CO2, ale również wpłynie na koszty eksploatacji budynku. Dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej pompa sterowana jest w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Zapewnia to wysoką wydajność całego systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Wydajność potrzebna do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczeń jest płynnie regulowana poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora. Niskie zużycie energii jest potwierdzone klasą energetyczną urządzenia, która plasuje się na poziomie A++/A+.

 

 

System sterowania I-COOL Technology zapewnia wysoką wydajność i efektywność systemu, COP = 3.97 przy A2/W35 wg EN 14511. Chłodzenie instalacji odbywa się poprzez system hydrauliczny pompy, co pozwala zoptymalizować cały proces. Dzięki specjalnemu zaworowi instalacja chłodzona jest jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – bez zbędnych strat energii. Dodatkowo odprowadzane z inwertera ciepło jest przekazywane do systemu ogrzewania, a nie bezpowrotnie „wyrzucane” do środowiska. Ponadto w pompie zastosowany został czynnik chłodniczy R 410A, który jest w pełni przyjazny dla środowiska.

Z kolei monoblokowa konstrukcja pompy ciepła WPL 17 ACS Classic zapewnia hermetyczność układu termodynamicznego. Dzięki temu montaż pompy ogranicza się jedynie do wykonania prostych podłączeń hydraulicznych i elektrycznych, a tym samym nie wymaga od wykonawcy żadnych specjalistycznych certyfikatów czy uprawnień do obsługi obiegów chłodniczych.

 

 

Pompa WPL 17 ASC Classic dostępna jest w dwóch zestawach - WPL 17 ACS plus Set 1 oraz WPL 17 ACS Set 2. W ich skład – poza pompą ciepła – wchodzą wewnętrzny, wiszący moduł hydrauliczny HM Trend, 200-litrowy zasobnik SBB 200 WP Classic, a do drugiego zestawu dołączony jest również zasobnik buforowy SBB 100 Classic.

Wewnętrzny moduł hydrauliczny HM Trend cechuje się wysoką integracją elementów systemu grzewczego. Dzięki temu jego rozmiar jest niewielki i można go stosować w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, co dodatkowo korzystnie wpływa na estetykę i czas montażu urządzenia. Dzięki wbudowanemu regulatorowi WPM3 zapewnia on pełną automatyzację pracy pompy ciepła oraz regulację instalacji grzewczej w funkcji temperatury zewnętrznej. Ponadto moduł wyposażony został w elektroniczną pompę obiegową układu centralnego ogrzewania oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), wielostopniową grzałkę elektryczną o mocy 8,8 kW, zawór bezpieczeństwa oraz naczynie przeponowe układu centralnego ogrzewania o pojemności 24 l.

Stojący zbiornik c.w.u. SSB 200 WP Classic, który wchodzi w skład obydwu zestawów, dzięki swojej konstrukcji jest w pełni kompatybilny z inwerterowymi pompami ciepła z serii WPL Classic firmy Stiebel Eltron. Dzięki temu zbiornik zapewnia efektywne i komfortowe podgrzewanie wody użytkowej. Z kolei warstwa izolacyjna o grubości 55 mm zapewnia zminimalizowanie strat ciepła. Zasobnik wykonany jest ze stali, a od wewnątrz pokryty został emalią i zabezpieczony anodą ochronną, co pozwala uchronić zbiornik przed korozją.

W skład zestawu WPL 17 ACS plus Set 2 wchodzi dodatkowo zasobnik buforowy SBP 100 Classic służący do hydraulicznego odseparowania instalacji źródła ciepła od instalacji centralnego ogrzewania. Co ważne, nadaje się on do stasowania również w systemach chłodniczych - wysokiej jakości pianka izolacyjna zapewnia bowiem minimalne straty ciepła podczas użytkowania.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+