Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Papa IZOLMAT termoklej

31.08.2017

IZOLMAT termoklej to nowoczesna papa podkładowa ułatwiająca wykonywanie termoizolacji. Dzięki specjalnym paskom bitumicznym na wierzchniej stronie, stosowanie klejów i łączników nie jest już konieczne.

Papa IZOLMAT termoklej jest przeznaczona do wykonywania paroizolacji oraz mocowania płyt termoizolacyjnych na dachach i tarasach. Umieszczone na stronie wierzchniej paski bitumiczne umożliwiają mocowanie płyt EPS, XPS i PIR bez konieczności stosowania dodatkowych klejów czy łączników mechanicznych. Papę można stosować na podłożu betonowym, z blachy trapezowej i z płyt OSB.

Zastosowane na wierzchniej stronie papy paski bitumu pozwalają na skrócenie nawet do 60% czasu niezbędnego do montażu płyt ocieplających. Ograniczają jednocześnie koszty związane z inwestycją, eliminując dodatkowe elementy montażowe.

Dzięki odpowiednim modyfikacjom papy, możliwe jest jej zastosowanie w obniżonych temperaturach otoczenia – do -10°C.

IZOLMAT termoklej w standardowy sposób zgrzewany jest z odpowiednio zagruntowanym podłożem. Montaż termoizolacji powinien zostać poprzedzony rozgrzaniem do temp. ok. 140°C wierzchniej strony papy. Nadtopione w ten sposób folia PE i paski bitumu stanowią warstwę klejącą dla płyt EPS, XPS i PIR.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+