Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mobilne Centrum Schomburg - praktyczne szkolenie w każdym terenie

Artykuł sponsorowany

03.08.2017

Firma Schomburg Polska, jak przystało na 25-letniego producenta chemii budowlanej w Polsce, z coraz to większą skutecznością zdobywa zaufanie polskiego rynku.

Nasze działania kształtuje strategia marketingowa opracowana przez nowe kierownictwo Spółki. Podstawowym założeniem jest wyjście naprzeciw rosnącym potrzebom klienta dotyczącym nowoczesnych rozwiązań materiałowych. Wyznaczoną strategię realizujemy poprzez serię cyklicznych szkoleń skierowanych bezpośrednio do wykonawców stosujących systemy materiałów budowlanych o stuprocentowej skuteczności na placu budowy.

Organizowane w punktach handlowych pilotażowe szkolenia odbyły się w ubiegłym roku i od razu spotkały się z uznaniem ze strony uczestników. Wzmożone zainteresowanie mobilnymi pokazami, przewyższające nasze wstępne założenia, stało się bodźcem do opracowania harmonogramu trasy objazdowej zespołu szkoleniowego w 2017 r Dedykowany samochód, obsługujący szkolenia, został wyposażony w kompletny warsztat narzędziowy do wykonywania pokazów technicznych oraz namiot wystawowy z panelami demonstracyjnymi i segmentem multimedialnym. Mobilne Centrum Schomburg (MCS), czyli samochód szkoleniowy sygnowany logiem Schomburg, na stałe wpisał się w krajobraz lokalnych punktów handlowych, które stawiają coraz większe wymagania zarówno wobec producentów, jak i dostawców.

 

 

Głównym obszarem, na którym skupia się program szkoleń MCS, to hydroizolacje, tynki renowacyjne oraz preparaty do wykonywania przepon poziomych. Aktualnie wdrożone są 2 modele szkoleń, które w zależności od pory roku kładą dodatkowy nacisk na wybrane produkty. W cyklu szkoleń przypadającym w chłodnym okresie jesieni i wczesnej wiosny przedstawiane są produkty, takie jak AQUAFIN RS300 lub COMBIDIC 2K PREMIUM, które nawet w warunkach niskiej temperatury umożliwiają wykonywanie dalszych etapów prac już po kilku godzinach od aplikacji. Nieodzowną podstawą każdego szkolenia jest pokaz synonimu firmy Schomburg, czyli produktów grupy AQUAFIN reprezentowanych przez AQUAFIN 2K/M, który, oprócz podstawowych zadań stawianych wysokiej jakości hydroizolacjom mineralnym, pełni również funkcję powierzchniowej ochrony betonu i jest odporny na środowisko agresywne w klasie ekspozycji XA3. Prezentując hydroizolacje mineralne grupy AQUAFIN każdorazowo podkreślamy, że mają one Atest PZH dopuszczający do kontaktu z wodą pitną, co ma bezpośrednie przełożenie na możliwość stosowania w obiektach hydrotechnicznych. W dziedzinie preparatów do wykonywania przepon poziomych, zabezpieczających konstrukcję przed kapilarnym podciąganiem wilgoci, prezentujemy możliwość stosowania nowatorskiego rozwiązania opartego na kremie iniekcyjnym AQUAFIN i380, który nie wymaga stosowania pomp ciśnieniowych, ponieważ przy aplikacji używamy tradycyjnych wyciskaczy mas uszczelniających. Jako uzupełnienie systemu renowacji coraz więcej zwolenników zdobywa ASOPLAST MZ, czyli polimerowa emulsja używana do modyfikacji zapraw poprzez zwiększenie przyczepności oraz parametrów wytrzymałościowych na zginanie i ściskanie, a także wodoszczelna zaprawa odporna na siarczany - ASOCRET M30. Wykonawcy, którzy są świadomi problemów występujących w trakcie remontu lub wznoszenia nowego obiektu budowlanego, coraz częściej sięgają po produkty będące na polskim rynku już od 25 lat, więc z pełną odpowiedzialnością można je określić mianem sprawdzonych i skutecznych, czyli niezawodnych rozwiązań. Nagminne problemy pojawiające się w okresie gwarancji, udzielanej przez wykonawcę prac, oraz wysoki koszt ich późniejszego wyeliminowania skłaniają uczestników procesów budowlanych do stosowania chemii specjalistycznej z najwyższej półki, czyli tej, na której znajdują się produkty Schomburg Polska. Rygorystyczne podejście firmy do wszystkich etapów produkcji i wymogu wdrażania wyłącznie wysokiej jakości materiałów przełożyło się na aktualny slogan reklamowy „niezawodne rozwiązania", zapewniający, że rozwiązany problem już nie powróci, nawet w odległej przyszłości.

 

mgr inż. Tomasz Kamiński

kierownik techniczno-handlowy Schomburg Polska Sp. z o.o.

 

 

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o.

ul. Sklęczkowska 18A, 99-300 Kutno

tel. +48 24 254 73 42

fax +48 24 253 64 27

www.schomburg.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+