Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

ETIXX - nowy patent na ciepłą fasadę

27.07.2017

Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu – ETIXX Fasada λ 31.

Innowacyjna metoda ich produkcji w technologii formowania w prasie sprawia, że mają idealnie proste krawędzie i płaską powierzchnię, co przekłada się na trwały i estetyczny efekt ocieplenia. Opracowana w laboratoriach marki Knauf Therm unikatowa technologia ETIXX ma Patent europejski przyznawany przez Europejski Urząd Patentowy.

 

 

Starannie opracowany wsad surowcowy z domieszką kompozytu grafitu i optymalna gęstość 13,5 kg/m³ sprawiają, że płyty EPS ETIXX cechują się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła λD = 0,031 W/mK. Dzięki temu nadają się one do zastosowań nawet w domach pasywnych. Bardzo dobry parametr współczynnika przenikania ciepła sprawia, że możliwe jest stosowanie płyt o mniejszej grubości dla uzyskania podobnego efektu ociepleniowego jak w przypadku styropianu o gorszych właściwościach termoizolacyjnych. Cieńsza warstwa ocieplenia pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu fasady. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej budynku i potrzeb montażowych można zastosować płytę o grubości 150, 200 lub 300 mm.

 

 

Technologia ETIXX oferuje szereg ułatwień montażowych, które pozwalają na stworzenie profesjonalnej termoizolacji nawet mniej wykwalifikowanym wykonawcom.

Żłobienia na powierzchni płyty poprawiają znacznie stabilność wymiarową płyty, co było do tej pory słabą stroną styropianów grafitowych. Materiał ETIXX nie ulega odkształceniom pod wpływem promieni UV. System pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność wszystkich warstw. Zarówno na wierzchu, jak i spodzie płyty ETIXX naniesiono oznaczenia pełniące funkcję instrukcji montażu. Okręgi z krzyżującymi się liniami wskazują dokładnie miejsca kołkowania, zaś od strony montowanej do muru dokładnie wskazano miejsca nanoszenia kleju. Dodatkowo na krawędzi płyty umieszczono czytelną informację o kierunku montażu, co wyklucza ewentualne pomyłki podczas przyklejania płyt.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+