Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Case Study - Fundamenty Centrum Praskiego Koneser

Artykuł sponsorowany

03.12.2018

Kontrola stanu zabytkowych budynków

Dodatkowo oprócz identyfikacji ryzyk i kolizji między poszczególnymi pracami, dużym wyzwaniem była zabytkowa infrastruktura. Przed przystąpieniem do prac dokonaliśmy szczegółowego przeglądu tych budynków pod kątem ich nośności oraz ewentualnych przemieszczeń. Dodatkowo należało dokładnie sprawdzić, czy nie ma jakiś luźnych elementów, które mogłyby w trakcie naszych prac spaść z góry. Kolejnym etapem była bieżąca kontrola stanu fasad w trakcie wykonywania podbicia fundamentowego.

 

Rewitalizacja zaczyna się od solidnych fundamentów

Uważam, że projekty podobne do Konesera, które oddają pierwszeństwo użytkowania przestrzeni ruchowi pieszo-rowerowemu oraz wkomponowują się i dbają o zabytki, to przyszłość dużych miast. Przede wszystkim ze względu na aspekt ekologiczny. Mniejszy ruch samochodowy to zdrowsze powietrze, ale również większe bezpieczeństwo i swoboda dla użytkowników. Dodatkowo powiększamy tzw. tereny zielone w mieście, a tego oczekują mieszkańcy, nie tylko stolicy. Koneser już w trakcie zdobywania przez inwestora pozwoleń i planowania tej przestrzeni był otwarty na społeczność. Wiele się tu działo. Było kino plenerowe, wiele imprez o charakterze artystycznym, ale i wspierającym tzw. trendy lifestylowe. Festiwale food tracków, imprezy o charakterze handlowym. Obecnie jest to miejsce nieco bardziej uładzone, eleganckie, ale nie straciło moim zdaniem na swoje społecznej funkcji. Mimo oddania tej przestrzeni na poczet wygody użytkowników inwestor nie zapomniał o zmotoryzowanych. 3-poziomowy parking, który pomieści ponad 1200 samochodów z pewnością zaspokoi potrzeby eventowe tego miejsca. Bardzo lubimy takie projekty. Nie tylko dlatego, że czujemy się w nich pewnie ze względu na wcześniejsze doświadczenie, ale również fakt, że bierzemy udział w działaniach, które mają na celu ocalenie od zapomnienia takich miejsc, jak: Browary Warszawskie, stara fabryka Norblinów czy właśnie przestrzeń Centrum Praskiego Koneser, czyli dawnej Warszawskiej Fabryki Wódki Koneser.

 

 

FUNDAMENTY W LICZBACH

Ściany szczelinowe

455 m – obwód ściany szczelinowej

5125 m³ betonu

17 m – średnia głębokość ściany szczelinowej

30 dni roboczych (zgodnie z harmonogramem prac)

14 000 m² – plac budowy

Mikropale 40/16 mm

505 sztuk (1 sztuka na 8 m)

4040 – długość mikropali

Pale CFA Ø 600 mm

119 sztuk (pale CFA jak słupy tymczasowe)

952 m – łączna długość

Zbrojenie pali kształtownikami HEB 300

119 sztuk (jeden pal co 9 do 10 m)

4040 mb – łączna długość

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube