Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Case Study - Fundamenty Centrum Praskiego Koneser

Artykuł sponsorowany

03.12.2018

 

Niespodzianki

Prace przy fundamentowaniu głównego budynku udało nam się zrealizować w zakładanym terminie. W przypadku zabytkowych budynków przesunęło nam się rozpoczęcie prac ze względu na niespodziankę, jaką napotkaliśmy w tzw. odkrywkach fundamentów. Nie zgadzało się to, co było przedstawione w archiwalnej dokumentacji technicznej, z tym, co zastaliśmy na miejscu. Fundamenty były większe i szersze, niż zakładała dokumentacja. W przekazanych nam dokumentach wskazane było posadowienie wyłącznie na fundamentach ceglanych. Okazało się, że pod nim były jeszcze ogromne ławy kamienne. Ten fakt spowodował konieczność przeprojektowania wcześniejszych założeń. Po naniesieniu zmian sama realizacja prac w tym zakresie przebiegała zgodnie z założonym terminarzem.

 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ze względu na pracujące obok siebie trzy brygady, wyzwaniem było zorganizowanie prac w taki sposób, by były one bezpieczne. Soletanche kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, dlatego mimo wielu utrudnień był to jeden z priorytetów, który wymagał od osób nadzorujących budowę oraz planujących pracę wiele uwagi. Koordynacja działań, wyznaczanie stref i szczegółowe planowanie składały się na sukces tej realizacji. Dzień po dniu mieliśmy rozplanowane, gdzie będzie wykonywana dana sekcja, w jakim czasie, jak w danym momencie będą poruszały się samochody, maszyny, jak w tym czasie będzie wytyczony tzw. ciąg pieszy. Wygradzanie stref pracy maszyn po to, aby żaden człowiek nie znalazł się w strefie niebezpiecznej, w kontekście tak dużego placu i pracujących symultanicznie 3 brygad, wymagało to dużej koncentracji.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube