Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Crackulous -- koszmar dla autorów aplikacji na iPhone'a?

30.11.-0001

Wygląda na to, że autorzy aplikacji na iPhone'a już wkrótce zmierzą się z wzbierającą falą piractwa. Z witryny Hackulous można pobrać i zainstalować na (odblokowanym) telefonie aplikację Crackulous, pozwalającą usunąć z legalnie zainstalowanych programów zabezpieczenie przed kopiowaniem. Oznacza to, że raz kupiona aplikacja będzie mogła być przeniesiona na inne urządzenia bez ponownego uiszczania opłaty.

Chwieje się kolejny bastion DRM, zapewne wkrótce wydane zostaną kolejne wersje firmware, które na dłuższy lub krótszy okres załatają problem. Piętnując złodziei oprogramowania, mamy jednocześnie nadzieję, że Apple odrobił odpowiednią lekcję i powstrzyma się przed wprowadzeniem restrykcji, które mogłyby uderzyć rykoszetem w uczciwych klientów.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+