Osiedle Mieszkanie Plus powstanie we Wrocławiu

08.07.2019

To pierwsza inwestycja programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Osiedle powstanie na działce zakoupinej od Poczty Polskiej. Budowa rozpocznie się w czerwcu 2020 roku.

O osiedlu Mieszkanie Plus we Wrocławiu

Koncepcja osiedla została wyłoniona w konkursie rozstrzygniętym w listopadzie 2018 roku. Na 3 hektarowej działce powstanie 7 budynków 5- i 7-kondygnacyjnych, a w nich zaprojektowano 500 mieszkań oraz 7 lokali handlowo-usługowych. Dokumentację projektową wykona pracownia B2. Zawarta pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a projektantami umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla, opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

 

Zobacz: Modelowe osiedle Mieszkanie Plus w Warszawie

 

Wrocław: wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus

 

W całym województwie dolnośląskim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 28 lokalizacji, których potencjał wynosi blisko 9 tysięcy mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez dolnośląskie samorządy. 

Program Mieszkanie Plus – stan na 2019 rok

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec 2019 roku rozpocznie się nabór.

 

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 130 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł.

 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

 

Zobacz: Konkurs na osiedle z prefabrykatów programu Mieszkanie Plus

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.