Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wiecha na Centrum Marszałkowska w Warszawie

31.10.2017

26 października odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na Centrum Marszałkowska. Wydarzenie to rozpoczęło odliczanie czasu do otwarcia budynku biurowo-handlowego umiejscowionego na skrzyżowaniu największych arterii – Marszałkowskiej oraz Świętokrzyskiej.

To pierwszy obiekt w stolicy zintegrowany z siecią metra poprzez połączenie ze stacją Świętokrzyska. Inwestycja realizowana przez BBI Development S.A. i Warszawską Spółdzielnię Spożywców Społem Śródmieście, prowadzona przez generalnego wykonawcę Korporację Budowlaną Doraco, będzie oddana do użytku w II kwartale 2018 r.

 

 

Centrum Marszałkowska zaoferuje najemcom nowoczesne powierzchnie biurowe w standardzie BREEAM Excellent. Będzie tu łącznie 16 500 m² powierzchni, z czego 3400 m² będzie przeznaczonych na handel i usługi. W budynku znajdzie się 2-poziomowy parking podziemny dla 106 samochodów oraz parking dla rowerów z szatnią i prysznicami. Inwestorzy zrewitalizują pasaż im. Witolda Rowickiego.

Do nowego budynku powróci dom towarowy Sezam. We wnętrzu sklepu zostaną ułożone historyczne mozaiki oraz ozdobne ceramiczne okładziny ścienne pieczołowicie zabezpieczone z dawnego budynku. Do nazwy kultowego sklepu w dyskretny sposób nawiązuje architektura inwestycji – nowoczesna fasada budynku układa się w literę „S”.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe BBI Development S.A./Centrum Prasowe PAP

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+