Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wiatraki w rejonie Borzęcina

07.01.2008

W podtarnowskiej gminie Borzęcin szczecińska EPA planuje budowę farmy wiatrowej.

200 mln zł to kwota, jaką spółka może wydać na budowę około 20 planowanych wiatraków.100-metrowej wysokości stalowe konstrukcje mają zostać usytuowane w południowej części gminy Borzęcin: pomiędzy Bielczą, Łękami i Przyborowem, w okolicach przyszłej autostrady A4. Do tego jednak, aby inwestycja ruszyła konieczne są nowe  badania potwierdzające stare pomiary wiatru. Tamtejsze warunki atmosferyczne oraz ukształtowanie terenu, bez zabudowań i stref ochronnych przyrody chwali Ewa Engel kierowniczka projektu w EPA - Mamy wyniki wieloletnich pomiarów wiatru w rejonie Borzęcina. Są bardzo zachęcające, ale nie na tyle miarodajne, aby już teraz przystępować do prac projektowych.
Maszt z aparaturą badawczą, który za kilka miesięcy zamontuje szczecińska spółka w miejscu planowanych wiatraków, pozwoli na uzyskanie aktualnych wyników. I jeśli będą one pomyślne, to  w przyszłym roku budowa farmy powinna ruszyć.

Źródło (tekst): Gazeta Wyborcza - Kraków


www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube