Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Umowa na budowę obwodnicy Raciborza

12.08.2019

Strabag wybuduje obwodnicę Raciborza. Wartość inwestycji to 296 mln złotych brutto. Przekazanie drogi do użytku zaplanowano na luty 2022 roku.

 

Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. podpisała z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach umowę na budowę regionalnej drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od włączenia do DK 45 w gminie Rudnik do granicy miasta na prawach powiatu Rybnik – etap 4 i 5 Wschodnia obwodnica Raciborza.

 

Fot. pixabay / satynek

 

Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 7,83 km klasy technicznej GP o nawierzchni bitumicznej, prędkości projektowej 80 km/h (poza terenem zabudowanym) i 70 km/h (w terenie zabudowanym) oraz dopuszczalnym obciążeniu nawierzchni 115 kN/oś.

 

Zobacz: Obwodnica Kędzierzyna-Koźla zostanie przedłużona

 

Obwodnica Raciborza podzielona będzie na dwa odcinki:

  • jednojezdniowy – od DK 45 do DW 919, o dwóch pasach ruchu i szerokości jezdni 8 m,
  • dwujezdniowy – od DW 919 do DW 935, o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku i szerokości jezdni 2x8 m.


Powstanie 11 obiektów inżynierskich, w tym: 5 wiaduktów drogowych, 1 most drogowy, dwa przejścia dla zwierząt i 3 przepusty ekologiczne.

 

STRABAG

 

Sprawdź: Największe inwestycje w Polsce: 960 projektów za 420 mld zł

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube